Офіційний веб-сайт

Повнометражний ігровий фільм «Вулкан»

Автор(-и): Роман Бондарчук / Розділ:

Повнометражний ігровий фільм «Вулкан», автор-режисер: Роман Бондарчук.

Висунуто членом Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Сергієм Буковським.

 

Повнометражний ігровий фільм «Вулкан» Романа Бондарчука

 

Роман Бондарчук ‑ кінорежисер нового покоління українського кіно з перших своїх робіт довів, що він ‑ не учень, не початківець, а справжній ‑ вдумливий, обдарований, з глибоким почуттям образності ‑ майстер кінематографу.

Не буду перераховувати його роботи, скажу лишень, що документальна сага «Українські шерифи» не тільки презентувала Україну на численних міжнародних фестивалях Європи, Америки й Азії, а й була висунута Оскарівським комітетом України на здобуття цієї престижної премії у категорії «найкращий фільм іноземною мовою».

Нинішнього року Роман завершив повнометражний ігровий фільм «Вулкан», який одразу посів чільне місце у рейтингах престижних міжнародних кінофестивалів.

Герой фільму «Вулкан» ‑ перекладач Лукас з представниками групи ОБСЄ опиняється в південноукраїнському містечку Борислав. Випадково залишившись наодинці з собою і мешканцями цього далекого від знайомих йому реалій місця, він починає бачити і осмислювати своє життя у справжньому світлі. Режисер не пропонує глядачам готових рецептів, він залучає їх до роздумів разом із своїм героєм... Ми є свідками появи нового ‑ європейського ‑ героя у нашому кіно. Героя, не обмеженого локальними проблемами і дрібницями побутової повсякденності. Героя, я би визначив ‑ світоглядного, філософського рівня.

Призи ‑ боюсь ‑ не зможу перерахувати. Ось, вибрані: «Золотий Абрикос» (Гран Прі) на Міжнародному фестивалі у Єревані (Вірменія), Приз за режисуру на міжнародному фестивалі в Алмати, Гран Прі Міжнародного кінофестивалю у місті Спліт (Хорватія), «Hidden Dragon» (приз глядацьких симпатій) на Міжнародному фестивалі у китайському місті Пін'яо. Певен, це ‑ тільки початок.

Лише небезпечність порівнянь утримує мене, аби сказати, що маємо справу з українською версією «Професія: репортер» славетного Антоніоні. І я абсолютно впевнений, що Роман Бондарчук сьогодні є найсамобутнішою і визначальною персоною в українському кінематографі.

Пропоную членам Комітету підтримати кандидатуру українського кінорежисера Романа Бондарчука на присудження йому Національної премії України імені Тараса Шевченка.

 

З подання члена Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Сергія Буковського

Кінорежисер Роман Бондарчук
Кінорежисер Роман Бондарчук
Кіноафіша до фільму "Вулкан"
Кіноафіша до фільму "Вулкан"
Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA