Офіційний веб-сайт

Повнометражний фільм "Гетьман"

Автор(-и): В.Веретенніков, В.Ямбурський, В.Галицький, К.Лінартович / Розділ: Кінематографія

Повнометражний фільм «Гетьман», автор сценарію ‑ Віктор Веретенніков, режисер-постановник ‑ Валерій Ямбурський, оператор-постановник ‑ Володимир Галицький, виконавець головної ролі ‑ Костянтин Лінартович, спільне виробництво кіностудій «Злагода» і «Дарвіні», рік оприлюднення: 2015.

Висунуто ГО «Науково-методологічна комісія з журналістики та інформації».

 

Повнометражний фільм «Гетьман» В.Веретеннікова, В.Ямбурського, В.Галицького, К.Лінартовича

 

Повнометражний фільм Гетьман», що вийшов на екрани у 2015 році, є гідним зразком українського кіно, вартим відзначення найвищою національною премією.

Найбільш вагомою причиною для представлення фільму для номінування на відзнаку є надзвичайний виховний потенціал стрічки. Цей фільм з'явився в непростий для України час, час історичних випробувань, час усвідомлення національної ідентичності та формування нової національної еліти. Саме для окреслених процесів фільм є надзвичайно важливим, важливим для формування нового покоління.

І сценарій фільму, і його втілення в режисерській, операторській і акторській праці роблять історичні постаті та образи близькими та зрозумілими широкому колу глядачів. За відгуками молоді, фільм змінює ставлення до історії та історичних постатей, які набувають зримого, відчутного звучання в образах фільму. Саме в цьому полягає непересічна цінність «Гетьмана», його важливість у системі виховання нового покоління українців.

Автори фільму змогли відтворити всю драматичність ролі особистості в історії, втілити в образах фільму дух українського народу та розкрити глибину образів у контексті національної ідеї. Головний герой фільму ‑Богдан Хмельницький ‑транслюється в нових баченнях, зримий і живий образ його стає новим прикладом, новим героєм, якого цікаво відкрити для себе не тільки молодому поколінню, але і людям більш зрілого віку. В цьому й полягає сила та глибокий пафос фільму ‑в емоціогенних, сильних образах розкривається жива історія України й стає для глядача предметом особистісного переживання, формує його чуттєвий досвід, розуміння надскладного історичного періоду, бачення того, як творився й твориться історичний шлях Батьківщини.

Надзвичайно важливим є час появи фільму, коли долі спільнот, долі окремих людей стають чинниками творення національної історії, формуютьконтексти та напрямки сприйняття історії. В цій ситуації підтримка фільму, що здобув статус національного і за час прокату отримав чимало схвальних відгуків та рецензій, є важливим складником національного самоствердження. Відзначимо, що фінансувався фільм коштом комерційної організації, що є свідченням розуміння меценатами важливості порушених в картині проблем та необхідності їх втілення в яскравих, живих образах, близьких кожному українцю.

Все зазначене вище стало визначальними для нашої громадської організації під час формування рішення про номінацію фільму, адже головною метою нашої діяльності є піклування про формування нової журналістської еліти, підтримка пріоритетних виховних стратегій для підготовки майбутніх працівників медіагалузі. Виходячи з цих міркувань, ГО «Науково-методологічна комісія з журналістики та інформації» одноголосно рекомендує фільм «Гетьман» на здобуття Національної премії Україні імені Тараса Шевченка, відзначення Віктора Веретеннікова – автора сценарію, Валерія Ямбурського – режисера-постановника, Володимира Галицького – оператора-постановника, Костянтина Лінартовича – виконавця головної ролі найвищою державною нагородою у гуманітарній сфері.

 

З подання ГО «Науково-методологічна комісія з журналістики та інформації»

Коментарі