Офіційний веб-сайт

ПЛОХІЙ Сергій Миколайович

(професор, доктор історичних наук)

 

Плохій Сергій Миколайович народився 23 травня 1957 року у Горькому (нині – Нижній Новгород, Російська Федерація). Має громадянство США.

1980 року Сергій Плохій закінчив Дніпропетровський державний університет, де отримав спеціальність історика. Кандидатську дисертацію захищав на історичному факультеті Університету Патріса Лулумби у Москві. Ступінь доктора історичних наук отримав уКиївському державному університеті імені Т.Г.Шевченка.У 1986-1987 роках стажувався у Колумбійському та Гарвардському університетах.У серпні 1991 приїхав до Канади, де почав викладати в Університеті Альберти. У 2007 році зайняв за конкурсом посаду професора історії України Гарвардського університету. З 2013 року Сергій Плохій ‑ директор Українського наукового інституту.

Займався дослідженням спадщини Михайла Грушевського, зокрема був одним з редакторів англомовного видання «Історії України-Руси». Інші його фундаментальні праці: «Козацтво та релігія» (2001), «Царі та козаки: Іконографічна студія» (2002) й «Релігія і нація в модерній Україні» (2003 р., у співавторстві з Ф.Сисиним), «Походження слов'янських народів», (2006), «Україна та Росія: Репрезентації минулого» (2008), «Ялта: Ціна миру» (2010).

Книга «Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності» (2016), як зазначає сам автор ув анотації, написана «щоб ознайомити західного й передусім англомовного читача з історією країни, яка раптом з’явилася на перших сторінках газет, та пояснити витоки російсько-українського конфлікту».

Сергій Плохій відзначений премією фундації Антоновичів.