Офіційний веб-сайт

Панорамний фільм «Дніпро - форпост України»

Автор(-и): Євген Тітаренко, Наталія Хазан, Дмитро Іванов, Андрій Курляк, Костянтин Кнюпа / Розділ: Кінематографія

Панорамний фільм «Дніпро ‑ форпост України», автори: Євген Тітаренко, Наталія Хазан, Дмитро Іванов, Андрій Курляк, Костянтин Кнюпа, рік оприлюднення: 2017.

Висунуто Державним підприємством «Кримський дім», членом Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Адою Роговцевою.

 

Панорамний фільм «Дніпро ‑ форпост України» Є.Тітаренка, Н.Хазан, Д.Іванова, А.Курляка, К.Кнюпи

 

Музей громадянського подвигу Дніпропетровщини у подіях АТО ‑ перший в Україні музей АТО. Внутрішня експозиція музею займає майже 600 кв.м і складається з трьох залів.

У першому ‑ експозиція на металевих конструкціях, які символізують зруйнований внаслідок бойового протистояння Донецький аеропорт.

Друга частина експозиції ‑ зал увічнення пам'яті воїнів АТО, де демонструються майже 500 фотопортретів загиблих бійців українських Збройних Сил і військових формувань, які народилися, жили, вчилися, працювали і призивалися до лав армії з Дніпропетровщини.

Окремої уваги заслуговує третя зала ‑ мультимедійна. Коли техніка вимкнена, то вона виглядає як великий кінозал, але без місць для сидіння. Проте коли вмикається фільм, то кожен відвідувач поринає в атмосферу бойових дій. Технічно ‑ це неймовірно складно. На чотири стіни одночасно проектується зображення з десяти проекторів ‑ висотою 4 метри та площиною 140 метрів. До того ж, на кожній стіні йдуть різні зображення, проте складаючись в єдиний пазл, демонструють дивовижне видовище. Це перший кінозал в форматі 360° в музеях України.

А панорамний фільм «Дніпро ‑ форпост України» ‑ перший у світі панорамний фільм в форматі 360° зроблений переважно з документальної хроніки. Зазвичай для таких залів контекст знімається спеціально. Але не в даному випадку. Перед творчою групою стояло завдання показати в такому форматі всі аспекти війни, показати Дніпро в цій війні та зробити так, щоб глядач вийшов з зали з почуттям гордості за наш народ та країну. І все це потрібно було зробити за 25 хвилин. Фільм створювався шляхом проб та помилок, було переглянуто сотні годин архівного відео та повністю зібрані статистичні данні. Оскільки для глядача створюється ефект присутності, то важливо було враховувати аспекти психіки та вестибулярного апарату. До того ж, принцип монтажу повністю інший, ніж в звичайному лінійному кіно, який можна було винайти, вибробовуючи на натурі кожну змонтовану хвилину.

З моменту відкриття музею його відвідало більше 50000 людей, у т.ч. Президент з дружиною, міністри, депутати, посли, іноземні політики, діячі культури. Кожен день стіни панорамного кінотеатру бачать сльози та чують оплески. А відвідувачі з Росії, після перегляду фільму, «Дніпро ‑ форпост України» просять вибачення у нашого народу безпосередньо у музеї.

Музей громадянського подвигу Дніпропетровщини у подіях АТО вже став культовим місцем, екскурсії в якому розписані щогодини.

З подання Державного підприємства «Кримський дім»

 

 

З подання члена Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Ади Роговцевої.

 

Музей громадянського подвигу Дніпропетровщини у подіях АТО - перший в Україні Музей АТО. Експозиція музею складається із трьох залів. Перший зал вміщує експозицію на металевих конструкціях, що символізують Донецький аеропорт. Другий зал є місцем увічнення пам'яті загиблих в АТО воїнів з Дніпропетровщини, в цій частині експозиції розміщено близько 500 фотопортретів бійців ЗСУ та добровольців, які віддали своє життя за Україну.

Абсолютно новаторською і вражаючою є третя зала ‑ мультимедійна. Це чотири білі стіни, які зникають, коли починається відео, розгортаючись навколо відвідувача суцільним колом бойових дій. На чотири стіни одночасно йде зображення з 10 проекторів ‑ висотою 4 метри та загальною площиною 140 метрів. На кожну стіну йде різне зображення, але складається воно в цілісне перетікання подій та образів. Це перший кінозал 360 градусів в музеях України.

Сам панорамний фільм «Дніпро ‑ форпост України» ‑ перший у світі панорамний фільм у форматі 360, зроблений переважно з документальної хроніки. Перед творчою групою стояло завдання оточити глядача подіями з усіх аспектів війни, поставити його візаві з обличчями тих, хто з перших днів взяв на себе сміливість і тяжку працю в справі порятунку країни від ворога. Як технологія так і монтаж фільму створювалися шляхом проб і помилок. Із сотень годин архівних хронік треба було скласти 25 хвилин. Частина відібраних архівів ‑ це відео яке один з творців фільму (Тітаренко Є.Л.) знімав під час участі в бойових діях у складі Госпітальєрів.

Оскільки головною метою творців було максимальне емоційне залучення глядача, враховувалися особливості фізіології та психіки людини, щоб з одного боку довести увагу до максимального напруження, з іншого ‑ врахувати межі можливостей людської нервової системи, вестибулярного апарату тощо. Складність формату 360 полягає в тому, що перестають діяти принципи лінійного монтажу, тому засоби монтажу винаходилися у випробуваннях на натурі по кожній змонтованій хвилині.

З моменту відкриття музею його відвідало більше 50000 людей, в тому числі Президент з дружиною, міністри, депутати, посли, іноземні політики, діячі культури. Кожен день стіни панорамного кінотеатру бачать сльози та чують оплески. А відвідувачі з Росії, після перегляду фільму «Дніпро ‑ форпост України», просять вибачення у нашого народу безпосередньо у стінах музею. Музей громадянського подвигу Дніпропетровщини у подіях АТО вже став культовим місцем, екскурсії в якому розписані щогодини.

Коментарі