Офіційний веб-сайт

Оголошено переможців міжнародного конкурсу диригентів ім.С.Турчака

У Національній філармонії України відбулось нагородження лауреатів III Міжнародного конкурсу молодих диригентів імені Стефана Турчака.

На урочистостях були присутні віце-прем'єр-міністр Павло Розенко, міністр культури Євген Нищук, колеги-музиканти, повідомляється на сайті Міністерства культури.

«Дуже важливо, щоб ці конкурси і далі відбувалися, щоб ми демонстрували, як молоді українські митці можуть показувати свій високий професійний рівень та інтегруватися до світової диригентської музичної еліти»,‑зазначив Міністр культури України Євген Нищук.

За його словами, проведення та підтримка на високому державному рівні таких конкурсів є вкрай важливою, адже саме вони формують молодих митців.

За результатами роботи журі: I премію отримав Гаддіел Домбрауер , представник Франції, II премію розділили між собою Артун Хойнік (Румунія) та Іван Чередніченко (Україна), III премію здобув учасник з України - Назар Якобенчук. Члени міжнародного журі також відзначили дипломом лауреата українця Михайла Вандаловського.

Міжнародний конкурс диригентів імені Стефана Турчака заснований Міністерством культури України та Київською міською державною адміністрацією. Проводиться в Києві один раз на чотири роки. Головною метою конкурсу є виявлення талановитої творчої молоді - оперно-симфонічних диригентів, підвищення професійної майстерності, розширення міжнародних культурних зв'язків, увічнення пам'яті видатного українського диригента Стефана Васильовича Турчака – музиканта, творчість якого стала однією з найяскравіших сторінок у мистецтві оперно-симфонічного диригування.

III Міжнародний конкурс молодих диригентів імені Стефана Турчака тривав з 26 листопада по 1 грудня 2017 року. Усього на конкурс було подано 34 заявки. До участі у змаганні допущено 21 кандидата із 10 країн світу - України, Польщі, Іспанії, Білорусі, Франції, Німеччини, Сінгапуру, Ірану, Румунії та Швейцарії. Майстерність конкурсантів оцінювало міжнародне журі, до складу якого увійшли відомі музиканти і диригенти з України, Швейцарії, Узбекистану, Сербії і Білорусі на чолі з українським композитором Євгеном Станковичем.

 

Джерело: Укрінформ

 

Довідково

Василь Стефінович Турчак ‑ диригент, народний артист України, заслужений діяч мистецтв України був удостоєний Шевченківської премії 1980 року як диригент-постановник опер «Іван Сусанін» М.Глинки, «Пікова дама» П.Чайковського, «Милана» Г.Майбороди в Київському державному театрі опери та балету ім.Т.Шевченка.