Офіційний веб-сайт

Ніна Матвієнко – жінка княжого роду…

Народна артистка Ніні Матвієнко вірить, що походить з княжого роду, хоча її близькі у цьому сумніваються. Утім, подивившись на новий фотосет 70-річної співачки для JetSetter, можна й справді повірити, що вона таки княжна.

Про своє походження Ніна Митрофанівна розповіла в інтерв’ю «Українській правді».

 

Матвієнко досі пам’ятає підслухану в дитинстві розмову матері та бабусі Мотрі. «Я не знайшла ніяких гербів, документів не знайшла. Мабуть, згоріли (під час пожежі у будинку приблизно у 1949-50 роках – ред.). Я почула, що мама сказала щось про якогось князя, мовляв, хто тепер може впізнати, зрозуміти, що ми з цього роду. Вони так журилися», – пригадує артистка.

 

«А тоді я підійшла і спитала: «Мамо, а ми що, з княжого роду?». І щойно я відкрила рота, мама закричала: «А Боже, а Боже, рота закрий, мовчи!». Дуже боялися репресій. І так все заглохло», – говорить вона.

 

Звертатися до архівів або шукати якісь інші підтвердження своїм здогадкам Матвієнко не намагалася. «Я тоді трошки боялася. Ще й досі боюся щось шукати. Усіх наших київських родичів, княжий рід, вивезли до Сибіру. Мені не потрібні жодні папери – я дух відчуваю», – зізнається співачка.

 

Попри зірковий статус, хатніми справами Матвієнко займається сама. Це на сцені ти ‑артист, підкреслює вона, а в житті – як усі: борщ готуєш, переш, дітей одягаєш, шиєш їм, йдеш до школи на батьківські збори.

 

«Бачте, у нас заведено: якщо ти вже співак, то мусиш присвятити своє життя саме цій темі. У мене трошки не вийшло. Я і домогосподарка, і хазяйка, і мама, сама варю дітям їсти. Це мене дуже відволікає», – говорить вона. Довірити сокровенне може хіба особистому щоденнику. Часом із цього народжуються книжки. Писання допомагає Матвієнко рятуватися від депресій і задовольняє потребу висловитися. Щоправда, перечитуючи видане, Ніна Матвієнко зізнається: зараз би такого не написала – занадто змінилася відтоді.

 

«Я це пережила, і не хочу туди вертатися. Дай Бог здоров’я моїм недоброзичливцям. Кожен із них у житті за все розрахувався. Я вирішила бути вищою за це, ніколи не цікавилася, хто з ким спав і де випив», ‑запевнила співачка. «Я бігла додому, на радіо чи телебачення, займалася своїм життям. І заздрість бігла за мною», ‑підсумовує Ніна Митрофанівна.

 

Джерело: «Українська правда»

 

Одна із світлин із фотосету народної артистки України, Героя України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Ніни Матвієнко для видання JetSetter.