Офіційний веб-сайт

На Площі зірок у Києві відкриють зірку Ніни Матвієнко

Десятого жовтня народна артистка України, Герой України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Ніна Матвієнко святкує День народження. Їй виповнюється 70 років!

На офіційному сайті «Телевізійної служби новин» повідомляється, що голос співачки є унікальним надбанням держави, а її «Квітка душа» – пісенним символом сучасної епохи.

З нагоди ювілею Ніни Митрофанівни її донька, Тоня Матвієнко, поділилася із ТСН.ua цікавими фактами про маму, а також – надала фото із особистого архіву.

Виявляється, артистка не їсть м’яса. Варить найкращий борщ у світі. В’яже крючком. Водить авто. У школі грала у баскетбол, волейбол, окремих успіхів досягнула у метанні гранати. Навчалася у школі-інтернаті, а на канікули поверталася до села, наймалася пасти корів. Після школи – працювала кранівницею на підприємстві «Коростеньхіммаж». Не вживає алкоголь. Любить гаряче молоко. За Радянської влади протягом 1969-1986 років їй було заборонено виїжджати за кордон. Її колискові грали на радіо для дітей багато років. Виконувала ролі в кіно і театрі. Озвучувала радіовистави. Написала оповідання «Борщ». Веснянка «Розійшлись хмарки, гляне сонечко» не народна, як багато хто вважає! Її автором є Ніна Матвієнко. Чоловіком співачки є художник Петро Гончар, батько якого – етнограф і скульптор Іван Гончар. Керує музеєм нині Петро. Нині серед захоплень співачки – спорт.

Нагадаємо, саме у день ювілею на Площі зірок у Києві відкриють зірку Ніни Матвієнко.

 

Джерело: tsn.ua

 

Члени Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, працівники Секретаріату Комітету вітають Ніну Матвієнко з ювілеєм!

Зичимо іменинниці творчого довголіття, міцного здоров’я, здійснення найзаповітніших мрій і сподівань!