Офіційний веб-сайт

Наукове видання «Моя Шевченківська енциклопедія: із досвіду самопізнання»

Автор(-и): Леонід Ушкалов / Розділ: Літературознавство та мистецтвознавство

Наукове видання «Моя Шевченківська енциклопедія: із досвіду самопізнання», видавництва: «Видавництво Інституту Українських студій» (Едмонтон-Торонто) та «Майдан», м.Харків, рік видання: 2014, автор: Леонід Ушкалов.

Висунуто Національною Спілкою письменників України.

 

Шевченківська енциклопедія Леоніда Ушкалова

 

Леонід Ушкалов відомий як автор численних книг та публікацій про творчість українських письменників від давнини до сучасності, цього разу представляє унікальне й ґрунтовне видання, присвячене Тарасу Шевченку. До книги увійшло близько трьохсот есеїв про світ ідей та образів геніального українського поета, художника, музиканта, мислителя. Шевченко постає тут людиною, яка надзвичайно тонко й трепетно відчуває природу, мистецтво, життя в усіх його проявах: від побуту до метафізики. Автор розглядає Шевченка в широкому контексті української та світової культури.

У 2014 році вийшла книга «Моя Шевченківська енциклопедія: із досвіду самопізнання». До цього унікального й ґрунтовного видання, увійшло близько трьохсот есеїв про світ ідей та образів геніального українського поета, художника, музиканта, мислителя. Шевченко постає тут людиною, яка надзвичайно тонко й трепетно відчуває природу, мистецтво, життя в усіх йогопроявах: від побуту до метафізики. А залучений широкий контекст української та світової культури дозволяє глибше осягнути геній постаті Кобзаря.

 

Про автора

Леонід Володимирович Ушкалов народився 5 листопада 1956 р. в містечку Краснопілля на Сумщині. У 1982 р. закінчив Харківський державний університет. Доктор філологічних наук, професор. Лауреат міжнародної літературно-мистецької премії ім. Григорія Сковороди (2007) та премії НАН України ім. Івана Франка (2010). Член НСПУ з 2013 року.

Упродовж кількох десятиріч Леонід Ушкалов працює в царині літературознавства й художньої літератури. Він ‑ автор академічних розвідок з історії української літератури, філософії та богослів’я, науково-популярних праць, дитячих книжок, збірки віршів, упорядник, редактор і коментатор численних наукових та художніх видань.

Його літературознавчий інтерес охоплює практично всю тисячолітню історію нашої літератури: від давнини до сучасності. Його перу належать такі книги, як «Нариси з філософії Григорія Сковороди» (Харків, 1993), «Світ українського бароко» (Харків, 1994), «Григорій Сковорода і антична культура» (Харків, 1997), «З історії української літератури XVII-XVIII століть» (Харків, 1999), «Українське барокове богомислення» (Харків, 2001), «Два століття сковородіяни» (Харків, 2002), «Григорій Сковорода: семінарій» (Харків, 2004), «Есеї про українське бароко» (Київ, 2006), «На риштованнях історії української літератури: дещо про рецепцію нашої класики» (Львів; Київ, 2007), «Тарас Шевченко» (Харків, 2009), «Григорій Сковорода» (Харків, 2009), «Від бароко до постмодерну» (Київ, 2011), «Реалізм ‑ це есхатологія: Панас Мирний» (Харків, 2012), «Панас Мирний» (Харків, 2012), «Григорій Квітка-Основ’яненко» (Харків, 2012).

Леонід Ушкалов як автор прагне проникнути у світ письменників, розкрити особливості творчої лабораторії та специфіку художніх світів і окремих образів у широкому національному та світовому контексті. Тим то й прикметні його публікації про добу бароко, епохи романтизму й реалізму, часи «Розстріляного Відродження» і літературу останніх десятиліть. А упорядковані ним творикрасного письменства постають своєрідним еталоном репрезентації українського письменника у світі, а також часто розкривають постать із досі незнаного боку. І хоч ім’я Ушкалова асоціюється передусім зі Сковородою, та його доробок не обмежується лише слобідським любомудром і охоплює десятки відомих і малознаних імен в історії української літератури.

Посада та місце роботи: професор кафедри української та світової літератури Харківського національного педагогічного університету ім.Г.Сковороди. 

Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA