Офіційний веб-сайт

Музичний альбом «Тарас Шевченко. Солоспіви» та концертні програми останніх років

Автор(-и): Фемій Мустафаєв / Розділ: Концертно-виконавське мистецтво

Музичний альбом «Тарас Шевченко. Солоспіви» народного артиста України Фемія Мансуровича Мустафаєва

Висунуто Всеукраїнським товариством «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

 

Музичний альбом «Тарас Шевченко. Солоспіви» Фемія Мустафаєва

 

Музичний альбом «Тарас Шевченко. Солоспіви» на двох дисках ‑ унікальне зібрання музичних творів на слова геніального Тараса Шевченка, в якому зібрані кращі пісенні твори, більшість з яких взагалі не звучала в інформаційно-музичному просторі. Особливо в оркестрових обробках. Всі твори з музичного альбому «Тарас Шевченко. Солоспіви» увійшли до фонду Національної радіокомпанії України. Робота над Фемій Мустафаєв володіє драматичним баритоном красивого тембру і яскравою, динамічною емоційністю. Саме в цьому музичному альбомі яскраво проявилась багатовимірність його художніх виявів у просторі традицій українського вокального мистецтва, носієм кращих засягів якого він є. Співак сміливо користується рідкісними можливостями своєї вокальної природи, що дозволяє йому виконувати як тенорові, так і баритонові вокальні твори. В палітрі особистості цього виконавця поєднані засяги високої європейської академічної культури співу та майстерність народного рапсода. Висока виконавська культура відчутна у кожному музичному творі, які виконано у кращих традиціях української вокальної культури.

Диск «Давно те минуло» записаний у супроводі Національного академічного оркестру народних інструментів України під керівництвом народного артиста України, лауреата Національної премії України ім.Тараса Шевченка Віктора Гуцала. До нього входить 13 творів на музику відомих українських композиторів-класиків: М.Лисенка, Б.Підгорецького, К.Стеценка, І.Воробкевича, Я.Степового. Фемій Мустафаєв в цих музичних творах прекрасно відчуває і передає глибинність українських вокальних творів епічного та героїчного характеру. Він, як ніхто інший, передає в своєму виконанні масштабність музичних образів: незламний дух українського народу, його силу, мужність, щемливі і трагічні інтонації, які йдуть від українських дум. Чудово відчувається, що Мустафаєву є дуже близькою творчість великого Кобзаря і він чудово передає у своєму співі образний зміст його поезій. Пісні просякнуті живими людськими емоціями, що спонукають сучасного слухача щиро співпереживати всі сюжетним лініям. Таке вокальне звучання творів у виконанні Мустафаєва ‑ це продовження кращих національних традицій, світовідчуття людей, які жили протягом багатьох віків і які боролись за свободу слова і незалежність. Чудова робота оркестру народних інструментів України в поєднанні з професійним потужним вокалом професійним та відчуттям співаком ладо-інтонаційного строю української народної пісні. Все це разом створює незабутні музичні образи високохудожнього твору, що викликає у слухачів неповторні емоції. Цей сольний диск дає нам підставу вважати Фемій Мустафаєва справжнім майстром вокального мистецтва, який, без сумніву, знаходиться в одному ряду з видатними українськими співаками як минулого, так і сьогодення.

Диск «За думою дума»записаний фортепіанному супроводі (концертмейстер ‑ Є.Лисогор). На ньому звучать 13 пісень ‑ від українських народних пісень на слова Т.Г.Шевченка ‑ до світових композиторів-класиків: М.Лисенка, К.Стеценка, Я.Сичова, К.Вільбоа. Цікавою особливістю цього камерного диску є те, що співак знайшов свій особливий стиль виконання музичних творів. Простежується індивідуальна неповторна вокальна школа. Мустафаєв, будучи вихованцем української вокальної школи, має свій яскравий творчий стиль, який лише викрилістазувався і стабілізувався з часом. І на сьогодні, в цьому диску постає постать зрілого майстра вокального жанру, який абсолютно вільно володіє всіма засобами і методами вокального мистецтва. Цьому яскравим підтвердженням є запис а сареllа на диску «За думою дума» української народної пісні «Вітер в гаю нагинає лозу». Втілюючи кращі риси української школи академічного співу, Мустафаєву притаманний свій індивідуальний, легко впізнаваємий вокальний стиль і тембр, що нерозривно пов’язаний з українською народною піснею, глибинними фольклорними джерелами, народними традиціями, духовністю і поетичністю українського народу.

 

Про автора

Творчість Фемій Мустафаєва є унікальною, а сам він представляє собою яскравий і самобутню індивідуальність. Будучи співаком академічного плану він включає в свої концертні програми як класичні арії, так і українські народні пісні, романси та сучасні пісні українських авторів. Фемій Мустафаєв підтримує таку традицію відомих українських виконавців-класиків (І.Паторжинський, Д.Гнатюк, Ворвулєв та ін.), але уже в новій, сучасній якості. На фоні сучасного вокального виконання, всеохоплюючій і дуже часто низькопробній естраді, творчість Ф.Мустафаєва є відродженням прекрасного, історично складеного характеру вокальної музики українських композиторів. Від ліричного жанру до драматизму і героїки. Творчість Ф.Мустафаєва ‑ це безперервна робота по виконанню музичних творів. В його доробку багато сольних дисків як в оркестровому, так і фортепіанному супроводі.. Чільне місце у творчості співака посідає камерне виконання. 

Коментарі

Цей проект - справжній творчий подвиг митця - нова, сучасна інтерпретація завжди актуальної Шевченкової поезії в оркестровому супроводі. Ідеї, масштаби Шевченкових ідей дійсно заслуговують масштабного висловлення, виходу за рамки камерного жанру солоспіву. У такому новому обрамленні, при такій масштабній подачі вони набувають нової жанрової характеристики - стають поемами для голосу з оркестром. І цей змістовий та жанровий потенціал Шевченкової поезії дуже точно відчув Ф.М.Мустафаєв,здійснивши такий складний і відповідальний проект. Цей запис дійсно стане золотим фондом української музичної культури Гратулюю!Оксана Лиховид - Заслужений діяч мистецтв України, Нью-Йорк

Дуже потужна, фундаментальна робота. Мустафаєву дійсно геніально вдаються як епічні, героїчні твори, так і справжня українська лірика. Сильний, багатий різними відтінками голос - в його виконанні поезія геніального Тараса Шевченка звучить дуже сучасно і свіжо. Приємно, що в Україні є сьогодні співаки такого рівня.

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA