Офіційний веб-сайт

Мистецькі твори, створені у 2008-2013 роках

Автор(-и): Людмила Мєшкова / Розділ: Образотворче мистецтво

Мистецькі твори, створені у 2008-2013 роках, автор: Людмила Мєшкова.

Висунуто Міністерством культури України.

 

Мистецькі твори Людмили Мєшкової

 

На здобуття Шевченківської премії висунуто мистецькі твори, створені художником науково-реставраційної майстерні Національного заповідника «Софія Київська», народним художником України Людмилою Мєшковою за останні п’ять років:

‑ серія керамічних портретів видатних діячів: принцеси Діани (2012 р.), Сергія Параджанова (2009 р.), Ніколо Піросмані (2008 р.), Марка Шагала (2009 р.), Анатолія Солов’яненка (2012р.), королеви Франції Анни ‑ доньки Ярослава Мудрого (2012 р.);

‑ декоративний керамічний триптих «Квіти України» (2008-2009 р.);

‑ графіка «Квітучий настрій» (2012 р.);

‑ кераміка «Село влітку» (2012 р.);

‑ декоративне керамічне панно «Життя продовжується», розміщене у вестибюлі лікувального корпусу №2 Клінічної лікарні «Феофанія» у м. Києві (2008-2009 рр.);

‑ декоративне керамічне панно «Чорнобиль ‑ Хіросіма – Фукусіма» (2012 р.).

Людмила Мєшкова ‑ відомий в Україні та за кордоном художник-кераміст, берегиня кращих традицій української кераміки, автор-засновник унікальної технології в новому напрямку образотворчого мистецтва – керамічному живописі. Архітектор за фахом, вона професійно використовує монументальну кераміку в архітектурному просторі.

Художниці належить авторство декоративного керамічного панно «Земле, флюїди життя і розквіту світам Всесвіту посилай...», яке розміщене у Штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі. Панно загальною площею понад п’ятдесят квадратних метрів має виключну художню цінність і заслужено отримало високу оцінку світової культурної громадськості, а її автор ‑ визнання у світі.

З роками художниця не лише збагатила новими творами українську мистецьку скарбницю: її ім’я сьогодні ‑ в когорті провідних митців України. Вона створила монументально-декоративні керамічні панно, які прикрашають відому будівлі і без яких не можна собі уявити сьогоднішню столицю України: Будинок кіно («Кінематограф»), Київський поштамт («Поштові голуби»), готелі «Київ» («Київська Русь»), «Русь» («Давньоруське зодчество») та інші.

Твори художниці з успіхом експонувались та чисельних виставках як в Україні, так і далеко за її межами: в Москві, Тбілісі, Парижі, Брюсселі, Лейпцигу, Вільнюсі.

Людмила Мєшкова,на думку мистецтвознавців, вважається однією з визнаних майстрів кераміки, котра постійно працює над розвитком традицій української керамічної школи та вдосконаленням власної самобутньої техніки, якою вона майстерно володіє. У творчості художника знайшли відображення переосмислені мотиви давньоукраїнського іконопису, а також досвід української школи малярства та західноєвропейських майстрів живопису.

Останніми роками у творчості митця все частіше помітне звернення до сакральної теми, своєрідного її трактування через використання величних монументальних форм, де панують глибокі духовні й водночас просвітлені інтонації. Вона багато і плідно працює в царині іконопису. Її монументальні керамічні ікони просякнуті глибокою духовністю.

Великою подією в культурному та духовному житті столиці стало відкриття у 2008 році великої роботи художниці ‑ фасадної ікони площею понад тридцять квадратних метрів «Різдво Христове» храму Різдва Христового в Деснянському районі міста. Іконографічна композиція ікони виконана за традиційним біблійним сюжетом, але наповнена авторським баченням, її духовним відчуттям і божественним світлом, яке запалює в людині Всевишній.

В рамках цьогорічного проекту «Атом» Людмила Мєшкова створила керамічне панно «Чорнобиль-Хіросіма-Фокусіма». Відзначаючи його екологічну домінанту та тематичну алегоричність композиції, планетарний погляд автора на атомну небезпеку всьому живому на Землі, планується експонувати панно в Екоцентрі подолання наслідків Чорнобильської катастрофи у місті Славутичі як оберіг та пам’ятку для прийдешніх поколінь і попередження усім народам планети про загрозу мирного атому.

За вагомий творчий внесок у розвиток вітчизняного мистецтва Людмила Мєшкова нагороджено орденом княгині Ольги III ступеня.

  

Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA