Офіційний веб-сайт

Мистецькі твори в галузі станкової графіки, живопису та дизайну

Автор(-и): Рафаель Масаутов / Розділ: Візуальні мистецтва

Мистецькі твори в галузі станкової графіки, живопису та дизайну, присвячені історії та культурі народів України, автор: народний художник України Рафаель Масаутов, роки оприлюднення: 2012-2017.

Висунуто Громадською організацією «Асамблея національностей України», підтримано Товариством зв'язків з українцями за межами України (Товариство "Україна-Світ").

 

Мистецькі твори в галузі станкової графіки, живопису та дизайну Рафаеля Масаутова

 

Видатний громадський діяч і художник України Масаутов Р.З. В 1989 році став всенародно обраним головою Республіканського центру тюркомовних народів України. За високі досягнення в галузі образотворчого мистецтва в 1993 році став першим народним художником незалежної України.

В 1992 році за заслуги у сфері міжнаціональних відносин був обраний першим головою Ради національностей України, де і сьогодні є почесним Головою і членом Асамблеї національностей України. Протягом багатьох років, починаючи з першого Президента України Л.М.Кравчука є членом Рад при Президентові України. Надзвичайно активний, всесвітньовідомий художник, він створив декілька тисяч творів у галузі графіки та живопису, оформив і проілюстрував до 300 книг українських та іноземних авторів.

Учасник бойових дій Другої світової війни, вихованець 37 мотострілкової гвардійської Сталінградсько-Корсунсь-Шевченківської бригади, якою командував легендарний воїн Сталінградської битви, козак із села Яреминці Вінницької області Ф.М.Ільченко.

У 1985 році Рафаель Масаутов виграв міжнародний конкурс на створення емблеми Всесвітнього фестивалю молоді та студентів у Москві.

Ім’я Рафаеля Масаутова як видатного художника України, який і сьогодні готує роботи для участі у міжнародних виставках, відоме в широких колах поціновувачів мистецтва.

На здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка у номінації «Візуальні мистецтва» представляються роботи, виконанні за останні 5 років, і присвячені історії та культурі народів України. Ці твори, частину яких виконано в Парижі та в Стамбулі, неодноразово оприлюднювалися на різноманітних українських і міжнародних виставках. Ми, члени правління Асамблеї національностей України, держави, де проживає 140 народностей, одноголосно голосуємо за висунення першого народного художника незалежної України Рафаеля Масаутова на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка.

 

З подання Громадської організації «Асамблея національностей України»

 

Масаутов Рафаель Зейнурович, перший Народний художник незалежної України, народився в 1934 р. у татарському селі Чапурники Волгоградської області, а в 1960 р. закінчив Київський Державний художній інститут. Він досі постійно на творчій роботі, а за 60 років творчої діяльності оформив близько 300 книг українських та іноземних авторів, працював у галузі живопису, дизайну, станкової графіки. Лауреат Республіканських премій України імені М.Островського, В.Касіяна, лауреат премії Міжнародного фестивалю молоді та студентів у 1985 році, лауреат премії ЮНЕСКО (Париж, 1986), учасник багатьох міжнародних виставок, на яких прославляв Україну. Автор серії портретів діячів України (від Т.Шевченка, А.Солов'яненка до Д.Гнатюка та ін.), автор станкових серій «Моя Україна», «Київ злотоглавий», «Стамбул-Туреччина», «Париж-Франція» тощо. Численні роботи цього всесвітньовідомого художника нагороджені дипломами і медалями міжнародних виставок. Творчість Р.Масаутова дала новий, сучасний напрям українському мистецтву. Відомий громадський діяч, Голова Центру тюркомовних народів України, Голова Ради національностей України, президент Товариства «Україна-Туреччина» при Раді Міжнародного товариства «Україна і світ», член Рад при Президентах України.

Президія Товариства зв'язків з українцями за межами України (Товариство «Україна-Світ») підтримує висунення Асамблеєю національностей України народного художника України Р.З.Масаутова на звання лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка.

 

Голова Товариства «Україна-Світ»

Герой України І.Ф.Драч

Народний художник України Рафаель Масаутов
Народний художник України Рафаель Масаутов
"Народна поетеса Маруся Чурай"
"Народна поетеса Маруся Чурай"
"Чернігівський легендарний князь - тисячник", Масаут Могута"
"Чернігівський легендарний князь - тисячник", Масаут Могута"
"Ворота в Стамбул"
"Ворота в Стамбул"
"Париж з Ейфелевої вежі"
"Париж з Ейфелевої вежі"
Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA
Введіть будь ласка симовли зображені на малюнку, щоб додати коментар.
Фото Капча
Введіть символи, які показані на зображенні.