Офіційний веб-сайт

Мистецький соціально-патріотичний проект «Обрані часом»

Автор(-и): Володимир Слєпченко / Розділ: Візуальні мистецтва

Мистецький соціально-патріотичний проект «Обрані часом», автор: Володимир Слєпченко, роки оприлюднення: 2011-2017 рр.

Висунуто Всеукраїнським товариством «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

 

Мистецький соціально-патріотичний проект «Обрані часом» Володимира Слєпченка

 

Мистецький соціально-патріотичний проект «Обрані часом» (серії «Галерея портретів славетних українців», «Генії світової цивілізації», графічна серія «Літературна еліта України», а також цикли робіт «Паралельні світи», «Революція гідності», «Обличчя війни») висунуто на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка відомого українського художника, громадського діяча Володимира Слєпченкау номінації «Візуальне мистецтво».

Творчість Володимира Слєпченка має незаперечний успіх у широких колах шанувальників образотворчого мистецтва. Художник володіє широким діапазоном мистецьких технік, з однаковим успіхом працюючи як графік, живописець-станковіст та монументаліст.

Працюючи переважно як графік, мистець ніколи не поривав з живописом, особливо інтенсивно займаючись в царині монументального розпису. Великим поворотом мистця до живопису з релігійно-духовною тематикою була перемога у конкурсі по розпису фресок у кафедральному Соборі Святого Иосафата в Торонто (Канада), де ним було виконано 14 фресок (1994-1995 рр.). І вже після повернення до України він повністю поринає у світ живопису, створюючи живописний цикл великих полотен на історичну і духовну тематику в період 1995-1998 рр.: «Подай Господи», «Енергія творчості» та ін., а також портрети: «Нестор-Літописець», «Король Данило Галицький» (1997-1999).

Творчість Володимира Слєпченка після 2000 року набирає більшої значимості, сюжетної наповненості. Його хвилює історія України з прадавніх часів, а саме -Трипільського періоду. Це серія творів «Трипілля і трипільці», в яких присутня майстерність виконання високого професійного рівня, передача складних образів в сюжетних картинах «Спечений хліб», «В родині гончара» та ін.

Заглиблюючись в історію рідної землі В.Слєпченко створює фундаментальний твір ‑ триптих «Скіфія» і наступні, наповнені символікою і філософією картинг «Легенда Херсонесу», «Спогади про Елладу» та інші. Картини-портрети, як відображають період Київської доби, пронизані почуттям державності патріотизму і гордості за свою націю та історію.

На початку нового, XXI століття у творчому доробку художника з'являються портрети сучасників, відомих діячів науки і культури, представників громадськості: «Порок» (О.Поліщук), літератор С.Грабар, археолог Ю.Шилов, композитор О.Злотник та ін. До речі, портрет Тараса Шевченка перебуває в постійній експозиції Національного музею Т.Шевченка.

Наступною серією його картин стала «Рожаниця», назва якої дуже близька навіть фонетично до слова «Відродження». Бо там йдеться про Род,про Родинуі про нове народження життя. Серія була створена протягом 2010-2011 рр. Метою створення серії є показати нерозривність матеріального і духовного, вічного і тимчасового, простору потойбічного. Вже у цій серії мистець використав авторську манеру, якій дав назву «арт-лайн» (мистецтво лінії), яку творчо розвиває у подальших своїх серіях, циклах і навіть проектах, які складаються з різних серій. Манера «арт-лайн» не виникла у мистця випадково, а зявилася внаслідок спостережень, аналізу і філософських роздумів. Бо лінія ‑ це як засіб відтворення часу, його швидкоплинності, постала як завдання для передачі руху на полотні.

Проект «Мелодії старого міста», до якого увійшли дві серії «Мелодія...» та «Київ як портрет» теж використана нова манера «арт-лайн», але вже з поєднанням горизонтальних і вертикальних ліній (бо архітектура любить вертикаль). Метою нового мистецького соціально-патріотичного проекту «Обрані часом», створеного впродовж 2011-2014 рр., стало прагнення долучитися до відродження і розвитку національної патріотичної ідеї української держави шляхом створення великої галереї портретів славетних українців з часів Київської Русі і до нашого часу з використанням у виданні біографічних текстів, поданих трьома мовами: українською, російською та англійською. Починалася серія з портрету Тараса Шевченка з назвою «... Лічу в неволі дні і ночі...».

Сподіватимемось, що В.Слєпченко увійде в історію образотворчої Шевченкіани як художник, який найадекватніше передав, власне, стан пошуку нашим сучасникам образу Кобзаря, найбільш відповідного нашому століттю. Знайомлячи світ зі сторінками української історії через портрети тих, хто її творив і творить, проект В.Слєпченка «Обрані часом», до якого входять серії «Галерея портретів славетних українців», «Генії світової цивілізації», графічна серія «Літературна еліта України», а також цикли робіт «Паралельні світи», «Революція гідності», «Обличчя війни» та інші презентують пошуки й нові, оригінальні здобутки в царині сучасного малярства.

 

З подання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA