Офіційний веб-сайт

Мистецький проект «Чорнобиль – молодь буде пам’ятати»

Автор(-и): Тетяна Андрущенко, Олександр Рябека, Василь Федоришин, Анатолій Гнатюк, Світлана Леонтьєва / Розділ: Концертно-виконавське мистецтво

 

Мистецький проект «Чорнобиль – молодь буде пам’ятати», роки оприлюднення: 2011-2015, автори-учасники: Тетяна Андрущенко, Олександр Рябека, Василь Федоришин, Анатолій Гнатюк, Світлана Леонтьєва.

Висунуто Всеукраїнським товариством «Просвіта» ім.Тараса Шевченка.

 

Мистецький проект «Чорнобиль – молодь буде пам’ятати» Т.Андрущенко, О.Рябеки, В.Федоришина, А.Гнатюка, С.Леонтьєвої

 

Щорічно, починаючи з 2000 року, в кінці квітня у Києві в Будинку органної музики (костьолі Святого Миколая) відбувається концерт-реквієм «Чорнобиль ‑ молодь буде пам'ятати». Провідні митці світового рівня та юні виконавці своїм високим поетичним словом, українською піснею, майстерним симфонічним звучанням світової та вітчизняної класики віддають данину пам'яті тим, хто першими зустрів наступ атомної катастрофи 1986 року на Чорнобильській АЕС і в техногенну епоху глобалізації застерігають молодь від необачного втручання в екосистему планети Земля. Окрім того, в рамках проекту в ніч з 24 на 25 квітня щорокуделегація митців на чолі з Головою Всеукраїнської громадської організації «Афганці Чорнобиля» Олександром Рябекою, якому випало особисто з перших днів брати участь в ліквідації аварії на ЧАЕС, відвідує містоПрип'ять. Вшановуючи перших ліквідаторів і підтримуючи тих, хто нині несе вахту на ЧАЕС, біля Пам'ятника загиблим пожежникам влаштовується мітинг і концерт-реквієм саме у мить трагедії ‑ о 1.24 ночі.

Україна знову переживає період жорстоких випробувань. У часи переосмислення і усвідомлення національної самоідентифікації авторам проекту видалося надати молоді можливість почути живий голос тих небагатьох, кого називають «Совістю Нації». Зі сцени заходів «Чорнобиль ‑ молодь буде пам'ятати» звучали виступи таких непересічних особистостей з високою громадянською позицією, як Ліна Костенко та Левко Лук'яненко. Лауреати Шевченківської премії Ніна Матвієнко, Анатолій Паламаренко, Мирослав Скорик, Анатолій Авдієвський, Марія Стеф'юк, Іван Драч, Євген Савчук, - неодноразові учасники концертів-реквіємів. Високе виконавське мистецтво таких провідних світових митців, як органіст Володимир Кошуба, Жан-Марі Леруа (орган, Франція), Трент Джонсон (орган, США), Паоло де Матеус (орган, Італія) у концертах цього проекту органічно поєднується зі світлим і професійним звучанням інструментів юних учасників з камерного та симфонічного оркестрів Інституту мистецтв Національного педагогічного університету ім.М.П.Драгоманова і вокалом співочих колективів Дрогобицького державного педагогічного університету ім.І.Франка.

Унікальність цього проекту полягає не лише у наполегливій послідовності авторів об'єднати різні покоління українців довкола необхідності збереження генетичної пам'яті про Чорнобиль-86, а й у вдалій спробі зібрати на одній сцені українських і іноземних митців різних поколінь з високою метою ‑ закарбувати спогади і відповідальність за світову трагедію, що сталася на території нашої держави.

З подання ВУТ «Просвіта» ім.Тараса Шевченка

Коментарі