Офіційний веб-сайт

Мистецьке видання «Кость Лавро»

Мистецьке видання «Кость Лавро», видавництво «Балтія-Друк», 2016 р., м.Київ, ISBN 978-617-516-013-8.

 

«Балтія-Друк» започаткувала серію альбомів, які представлятимуть творчі доробки лауреатів Шевченківської премії в галузі образотворчого мистецтва

Ця серія представлена за програмою «Українська книга». Першим став мистецький альбом «Кость Лавро», випущений нинішнього року видавництвом.

Відомий український графік уже понад двадцять років є головним художником видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». До творчого доробку митця належать ілюстрації до книжок: «Котик і півник», «Дитяча Євангелія», «Українська абетка», «Козак Петро Мамарига», «Сто казок» та чимало інших. Кость Лавро є переможцем авторитетних міжнародних виставок дитячої книжки та ілюстрації, зокрема в Болоньї (Італія) і Тегерані (Іран). Митець також є лауреатом одразу двох престижних премій ‑ імені Лесі Українки і Тараса Шевченка. Національну премію імені Тараса Шевченка в номінації «Образотворче мистецтво» йому було присуджено 2010 року за ілюстрації до творів класиків вітчизняної літератури та монументальні розписи на тему українських народних казок у Державному академічному театрі ляльок у Києві.

‑ «Балтія-Друк» раніше не працювала над виданнями, які розраховані на юного читача, ‑ розповідає один із кураторів видавничого проекту, головний редактор видавництва Віргініюс Строля. ‑ Останнім часом ми випускали книжки лише історичної тематики. Тому книга-альбом з ім’ям на обкладинці відомого в Україні графіка для нас абсолютно нова справа. Маємо надію, що і наступні мистецькі видання в цій серії так само викличуть інтерес у найвибагливішого читача.

Видавництво «Балтія-Друк» фактично рік працювало над втіленням цього оригінального видавничого проекту, який просто вражає своїм незвичайним ілюстративним рядом. Кость Лавро уже давно завоював славу одного з найталановитіших книжкових графіків сучасності, роботами якого захоплюються не лише в Україні, а й далеко за її межами. Їх вирізняють тонкий український гумор, авторська манера виконання, віртуозність малюнку, нескінченна галерея образів і ще багато такого, що високо оцінюють вітчизняні видавці та мистецтвознавці.

‑ В малюнках Костя Лавра, якщо так можна сказати, ‑ дитяча душа, ‑ продовжує Віргініюс Строля. ‑ Довелося передивитися за життя незліченну кількість книжок для дітей, оформлених різними художниками. І лише одиниці з них справді зачаровували магією малюнка. Кость Лавро володіє природним даром, завдяки якому твориться якийсь казковий світ, у якому малеча почуває себе напрочуд комфортно. Можна лише порадіти, що у нас є можливість насолоджуватися роботами справжнього майстра живопису, який так багато зробив для розвитку вітчизняного образотворчого мистецтва.

Тарас Головко,

газета «День», №218, 30.11.2016 р.