Офіційний веб-сайт

МАЛКОВИЧ Іван Антонович

(поет, видавець, засновник видавництва «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га»)

 

Малкович Іван Антонович народився 10 травня 1961 року в селі Березові Нижньому Косівського району Івано-Франківської області. 1985 року закінчив Київський державний університет ім.Т.Г.Шевченка (факультет філології). Працював у школі вчителем української мови та літератури, редактором дошкільної літератури у видавництві «Веселка». 1984 року побачила світ його перша поетична збірка «Білий камінь» (видавництво «Молодь»), яка позитивно була сприйнята відомими українськими письменниками – Ліною Костенко, Дмитром Павличком, Іваном Драчем. Свою творчу кар’єру Іван Малкович продовжив у видавництві «Молодь», журналі для дітей «Соняшник», редакції дитячх програм студії «Укртелефільм». 1987 року Іван Малкович став наймолодшим членом Спілки письменників в колишньому СРСР. У цей період виходять друком його друга («Ключ») і третя («Вірші») збірки лірики. 1992 року Іван Малкович заснував приватне видавництво дитячої літератури «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га». Етапними в його творчому доробку стали збірки віршів «Із янголом на плечі» (видавництво «Княжів», 1997 року), «Вірші на зиму» та «Все поруч» («А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га», 2006, 2010 рр.). Він є автором-упорядником понад тридцяти книжок для дітей та юнацтва,зокрема, «Українська абетка», «Улюблені вірші».

Іван Малкович відзначений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2000 рік), орденом «За заслуги» ІІІ ст. (2009 рік), удостоєний літературних премій «Благовіст» (1996 рік) та ім.В.Свідзінського (2016 рік).

Книгу «Подорожник з новими віршами» («(«А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га», 2016 рік) було висунуто на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка у номінації «Література, публіцистика, журналістика» лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка, членом Шевченківського комітету Любов’ю Голотою, підтримано членами Шевченківського комітету Сергієм Жаданом і Ростиславом Семківим.