Офіційний веб-сайт

Літературно-художнє видання «Подорож у роки»

Автор(-и): Григорій Кримчук / Розділ:

Літературно-художнє видання «Подорож у роки», автор: Григорій Кримчук.

Висунуто Національною спілкою журналістів України.

 

Книга «Подорож у роки» Григорія Кримчука

 

Національна спілка журналістів України порушує клопотання перед Комітетом з Національної премії України імені Тараса Шевченка 2019 року про присудження премії Кримчуку Григорію Павловичу, члену Національної спілки журналістів та Національної спілки письменників за книгу «Подорож у роки» у номінації «Публіцистика і журналістика».

Секретаріат НСЖУ вирішив, що Кримчук Г.П. заслуговує на присудження йому Національної премії України імені Тараса Шевченка.

 

Письменник і заслужений журналіст України Григорій Кримчук, працюючи в засобах масової інформації впродовж півстоліття, здобувши там високий авторитет одного з найкращих керівників низки газет і журналів та підготувавши і виховавши на своєму прикладі цілу плеяду фахівців інформаційної галузі, увійшов в українську літературу як талановитий автор художніх книг, що були схвально зустрінуті читачами та високо поціновані в періодичній пресі. Бо засвідчився він у великій літературі своєю темою, своїм сприйняттям та художнім відтворенням живого дивосвіту і місця та ролі в ньому людини, що представлено серією його книг, зокрема «Срібний спис», «Одісея нічийного хорта. Нащадок турів», «Ранок на Синьому озері», «Дивовижні пригоди тварин».

Письменник прихилив до себе читача своїм хистом у будь-якому факті, навіть буденному, відчути художній сюжет і надати йому гідне літературне життя. Ось тому за свій улюблений жанр він обрав новелу, що зажила високої слави у світовій і вітчизняній літературі, напрацьованій письменниками попередніх поколінь, яка, проте, дещо пригасла в наш час, коли більшість майстрів слова віддали перевагу жанрові роману. Його книги новел «Лукаві притчі», «Надзвичайні ситуації», а також названі вище твори, продовжують новелістські традиції попередників, надавши їм сучасного художнього відчуття та індивідуального творчого стилю.

 

У життєвій біографії Григорія Кримчука вражає те, що понад півстоліття він віддав себе журналістиці, а також літературі. Він належить до унікального типу професіоналів, які вміють у засобах інформації все, починаючи від «низьких», буденних жанрів і закінчуючи високоінтелектуальною, глибоко аналітичною публіцистикою, що завжди була і є не тільки вищим пілотажем журналістики, а й своєрідним творчим кентавром: не перестаючи бути журналістикою, вона водночас є і повнокровною літературою.

Прийшовши в прозу й активно працюючи в ній (це авторитетно потверджено нещодавнім тритомником вибраних творів, оприлюдненим видавництвом ім. Олени Теліги), Кримчук не втратив своєї активності в публіцистиці. Його ім'я і далі регулярно з'являлося на сторінках українських часописів. Публіцист Григорій Кримчук лишився вірний соціально гострій та морально-етичній проблематиці. Його публіцистика ‑як виразна дикція прекрасного оратора, свято переконаного в своїй правоті.

Окрема тема при розмові про ідейно-художні чесноти публіцистики Григорія Кримчука ‑це її глибока україноцентричність. Усі явища обсервовуваної дійсності, всі віддалені й близькі події та людські вчинки він сприймає й аналізує саме з урахуванням українських інтересів. Тому за емпірикою життя в Кримчука виразно проглядає широкий сучасний контекст.

Його статті й есе, зібрані в цьому виданні, ‑тільки дещиця з багатющого публіцистичного активу Григорія Кримчука. І дуже важливо, що його статті й нариси, написані в різний час, не втратили своєї актуальності й літературної повнокровності. І це ще одне свідчення того, що публіцистична книга Григорія Кримчука «Подо­рож у роки» ‑справжня література.

Вона беззаперечно заслуговує прихильної уваги Комітету з Національної премії ім. Тараса Шевченка.

 

З подання Національної спілки журналістів України

 

Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA