Офіційний веб-сайт

Курочка Марія Вікторівна

 

 

Німецький режисер і хореограф.

Шевченківська премія 2014 року разом з В.Василенком, Л.Стрельцовою, В.Рябеньким, Т.Плехановою за оперу Р.Вагнера «Летючий Голландець» Донецького національного академічного театру опери та балету імені А.Б.Солов’яненка.

Народилася 2 жовтня 1968 року в м.Карлсруе (ФРН).

Освіта: Відділення танцю Джульярдської школи у Нью-Йорку (1992 року) – одного з найбільших американських вищих навчальних закладів у галузі мистецтва. Берлінський університет мистецтв (2004 року).

Її хореографічні роботи можна побачити у Лінкольн-центрі у Нью-Йорку, на Триєннале у німецькому регіоні Рур, у Камерному театрі в Мюнхені, на фестивалях у Зальцбурзі. У якості співрежисера впродовж багатьох років працює з режисером Ф.Штьольцлєм. Команда інсценувала «Фауста» та «Летючого Голландця» для театру в Базелі, «Рієнці» та «Парсіфаль» ‑ у Німецькому театрі опери та балету в Берліні, «Летючу мишу» ‑ у Німецькій державній опері в Берліні. Режисер-постановник опери «Летючий Голландець» Р.Вагнера у Донецькому національному академічному театрі опери та балету. Також визнання на міжнародному рівні отримали її відеороботи. Багаторазово отримувала нагороди.