Офіційний веб-сайт

Концерт №8 «Симфонічні фрейлехси»

Автор(-и): Микола Полоз, Тетяна Гарай / Розділ: Музичне мистецтво

 

Концерт №8 «Симфонічні фрейлехси», автори: Микола Полоз та Тетяна Гарай, місце оприлюднення: Національна філармонія України, 2013 рік.

Висунуто Всеукраїнською творчою спілкою «Національна ліга українських композиторів».

 

Концерт №8 «Симфонічні фрейлехси» Миколи Полоза та Тетяни Гарай

 

Концерт №8 «Симфонічні фрейлехси» Миколи Полоза та Тетяни Гарай є високохудожня, драматична, віртуозна симфонічна поема з яскравим тематичним матеріалом, оригінальною винахідливою метроритмікою, барвистими гармоніями, колоритною оркестровкою, активним пристрасним на широкому диханні розвитком, трагічною напруженою кульмінацією та ефектною експресивною кодою.

Провідна рада Національної ліги українських композиторів представляє на здобуття Національної премії імені Тараса Шевченка Концерт №8 «Симфонічні фрейлехси» Миколи Полоза та Тетяни Гарай як самобутній, високохудожній, монументальний, віртуозний симфонічний твір, написаний оригінальною виразною музичною мовою з яскравим мелодійним тематичним матеріалом, колоритно-барвистими гармоніями, винахідливою метро-ритмікою, з різноманітно-активним, динамічно-пристрасним, на широкому симфонічному диханні розвитком, багатою оркестровкою, що охоплює весь спектр симфонічної палітри від витончених мережив до грандіозних узагальнюючих вражаючих кульмінацій, що робить цей твір видатним досягненням симфонічного жанру.

 

Коротко про авторів

Микола Полоз ‑самобутній відомий сучасний український композитор. Новаторство та оригінальність інтонаційного строю, гармонічної палітри, метро-ритму, оркестровки, принципів розвитку матеріалу, глибина та масштабність музичної думки ставлять його в один ряд з яскравим майстрами симфонічного жанру.

Голова творчих комісій Національної ліги українських композиторів.

Автор симфонічних (у тому числі восьми симфоній та восьми концертів для симфонічного оркестру), камерних, інструментальних, оркестрових, хорових, вокальних творів, обробок народних пісень, музики до кінофільмів, численних поетичних творів в різних формах і жанрах.

Симфонії, які подаються у цьому переліку, охоплюють коло мистецьких тем, характерних для композитора: і Земля, і Всесвіт, буття і апокаліптика, пізнання сенсу і апологетики світу, місце у нім людини як творіння Божого.

Тетяна Гарай‑талановитий композитор, музикознавець, диригент.

Народилась 4 грудня 1971 р. в м. Києві. У 1990 р. закінчила спеціалізовану загальноосвітню школу №187 та музичну школу №15 м.Києва по класу фортепіано. У 1993 р. закінчила Київське музичне училище ім. P.M. Глієра, а в 1998 р. Національну музичну академію ім. П.І.Чайковського.

Працює в Національному педагогічному університеті ім. М.П. Драгоманова на посаді старшого викладача.

Член Всеукраїнської творчої спілки «Національної ліги українських композиторів» та Національної Всеукраїнської музичної спілки.

Автор цілої низки музичних творів та музикознавчих праць.

 

З подання Національної ліги українських композиторів

Композитор Микола Полоз
Композитор Микола Полоз
Коментарі