Офіційний веб-сайт

Концерт для фортепіано та симфонічного оркестру та три хорові кантати «Любіть Україну», «Юнакові» на вірші В.Сосюри, «Пори року» на вірші П.Тичини

Автор(-и): Богдана Фільц / Розділ: Музичне мистецтво

Концерт для фортепіано та симфонічного оркестру та три хорові кантати «Любіть Україну», «Юнакові» на вірші В.Сосюри, «Пори року» на вірші П.Тичини композитора Богдани Фільц висунуто Національною спілкою композиторів України.

 

Концерт для фортепіано та симфонічного оркестру та три хорові кантати «Любіть Україну», «Юнакові» на вірші В.Сосюри, «Пори року» на вірші П.Тичини композитора Богдани Фільц

 

На думку музикознавців представлені на здобуття Шевченківської премії твори є показовими в доробку композиторки останніх років. Це дві кантати для хору acapellaна вірші Володимира Сосюри «Любіть Україну» та «Юнакові» (обидві дві редакції видані 2012 року). Кантата «Любіть Україну» складається з п’ятичастин: 1. Любіть Україну; 2. Як не любить той край; 3. Спокоєм сповиті; 4. На сопілку вечір грає; 5. Люблю весну. Кантата була виконана у програмах фестивалю «Музичні прем’єри сезону» 2012 року хором «Благовіст». Друга кантата «Юнакові» одночастинна написана для хорів хлопчиків і чоловічого, читця та соліста (баритон), або для мішаного хору. Її прем’єру підготував відомий хор хлопчиків і юнаків «Дударик». Вона прозвучала нинішнього року у святковому концерті до Дня незалежності України в Львівському оперному театрі ім. С.Крушельницької. Третя кантата «Пори роки» на вірші Павла Тичини написана для солістки (сопрано) та мішаного хору acapella. Вона має чотири частини: 1. Літо («Гей простори які»); 2. Осінь («Ой не крийся, природо, не крийся»); 3. Зима («Вийшли вранці ми»); 4. Весна («Арфами, арфами»). Кантата була виконана у 2010 році капелою «Благовіст» під час фестивалів «Музичні прем’єри сезону» та «Київ Музик Фест».

Над масштабним музичним опусом ‑ Концертом для фортепіано з симфонічним оркестром Богдана Фільц працювала впродовж кількох років. Сьогодні блискучим інтерпретатором цієї музики є знана львівська піаністка Оксана Рапіта, яка виконала його на багатьох філармонічних сценах України.

Означені твори композиторки Богдани Фільц є значним внеском в сучасну українську музику, мають велику виконавську й слухацьку аудиторію та заслужили загальне високе визнання мистецької громадськості України.

 

Композиторський доробок Богдани Фільц на сьогодні становить понад чотириста творів різних форм і жанрів. Серед них численні хори й пісні для дітей, хорові композиції (переважно acapella), романси, написані на поезії Т.Шевченка, І.Франка, Лесі Українки, Л.Костенко, Д.Павличка, М.Сингаївського та ін. Понад півсотні прекрасних обробок народних пісень, зокрема колядок й щедрівок. Її сакральні хори на канонічні тексти стали окрасою репертуару багатьох дитячих та академічних капел: дитячого хору Національної радіокомпанії України, дівочих хорів «Вогник» та «Зоринка», хору хлопчиків «Дударик», Національної чоловічої капели ім. Л. Ревуцького, капел «Хрещатик», хор ім. П.Майбороди Національної радіокомпанії України, «Відродження», «Благовіст», «Пектораль», народні капели «Дніпро» й «Капела КПІ» та ін. Численні інструментальні твори вражають багатобарвністю колориту та образністю розкриття вагомої теми. Нещодавно композиторка завершила дитячу оперу «Лісова школа». За свою діяльність авторка була відзначена мистецькими преміями ім. М.Лисенка та В.Косенка, стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу композиторів «Духовні псалми», удостоєна звання Заслуженого діяча мистецтв України.

Музика Богдани Фільц звучить у програмах міжнародних фестивалів, з академічних естрад Білорусії, Латвії, Литви, Росії, Австрії, Італії, Німеччини, Польщі, Чехії, Сербії, Словаччини, Данії, Фінляндії, Франції, США, Канади та ін. 

З музичними творами Богдани Фільц можна ознайомитися в мережі Інтернет за лінком:

http://www.parafia.org.ua/person/filts-bohdana/alisten/

Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA