Офіційний веб-сайт

Компанець Микола Іванович

Компанець Микола Іванович народився 16 квітня 1939 року у с. Рудня Броварського району Київської області.

Закінчив факультет графічних мистецтв Київського державного художнього інституту.

Працював художнім редактором у дитячому журналі «Барвінок» та столичних видавництвах «Дніпро» і «Веселка».

Микола Компанець є провідним українським художником-графіком, який, починаючи з 70-х років минулого століття, створив низку графічних ілюстрацій до творів класиків української літератури, зокрема, «Наталка Полтавка» І.Котляревського, поезій Т.Шевченка, повістей М.Гоголя та Г.Квітки-Основ’яненка, «Забобон» Л.Мартовича, «Гуси-лебеді летять» М.Стельмаха, «Бурлачка» І.Нечуя-Левицького та ін.

За вагомий внесок у розвиток вітчизняного образотворчого мистецтва, зокрема в галузі станкової та книжкової графіки, Микола Компанець був удостоєний звання «Заслужений діяч мистецтв України», народного художника України, професора кафедри графіки Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури.

Помітним явищем у вітчизняному образотворчому мистецтві стала серія графічних творів «Земля батьків моїх» та ілюстрації до творів М.Гоголя, створені Миколою Компанцем в останні роки, і які висунуто на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2015 року за напрямом «Образотворче мистецтво» Національною академією мистецтв України.

І серія графічних творів «Земля батьків моїх», і ілюстрації до творів М.Гоголя засвідчують, що Микола Компанець власною творчістю збагатив духовну скарбницю українського народу, його графічне мистецтво наповнене глибоким внутрішнім змістом та оригінальним образним вирішенням.

Микола Компанець відзначений Національною премією України імені Тараса Шевченка 2015 року за мистецький цикл «Земля моїх батьків» та ілюстрації до творів М.Гоголя.