Офіційний веб-сайт

КОВАЛЬ Степан Миколайович

(режисер, аніматор, головний режисер студії Новаторфільм)

 

Коваль Степан Миколайович народився 18 липня 1965 року у містечку Новомосковську Дніпропетровської області. 1993 року закінчив факультет архітектури Академії мистецтв, а 1998 року ‑ театральний інститут ім. Карпенка-Карого (режисер анімаційного кіно). З 2006 року ‑ головний режисер студії «Новаторфільм». Впродовж останніх років його фільми презентували Україну майже на півсотні престижних Міжнародних кінофорумах.

Короткометражна стрічка «Йшов трамвай 9-й номер» відзначена першим (і допоки останнім) в історії українського кінематографа Срібним Ведмедем Берлінале, одного з 3-х найпрестижніших фестивалів світу.

Степану Ковалю належать мультиплікаційні фільми: «Це ми!» (1995 р.), «Ріпка» (1996 р.), «2-2-2» (1998 р.), «Йшов трамвай № 9» (2002 р.), «Злидні» (2005 р.), «Бійка за печиво» (2006 р.), «Глинька» (2008 р.), «Стати твердим» (2009 р.), «Моя країна ‑ Україна» (2014 р.), «Професіонали» (2014 р.) та ін.

З 2009 року Степан Коваль згуртував команду молодих ентузіастів, професіоналів кіно, разом з якими започаткував амбітний багатосерійний проект «Моя країна – Україна». Це 26 коротких непересічних сюжетів, в яких розповідається про історію українських міст, сіл, місцин, а також про народні звичаї, видатних історичних персони тощо: від кримського міста Саки до села Легедзине на Черкащині, від міста Борщів на Львівщині до Чорного озера на Кіровоградщині, від київської історії про «Чашу Ярослава» до легенд і міфів про українську писанку...

Анімаційний серіал «Моя країна – Україна» Степана Коваля на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка у номінації «Кіномистецтво» було висунуто кінорежисером, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка, членом Шевченківського комітету Сергієм Буковським та мистецтвознавцем, телеведучим, експертом Шевченківського комітету Володимиром Войтенком.