Офіційний веб-сайт

Книги «Грози над Туровцем: Родинні хроніки», «Капелюх Сікорського»

Автор(-и): Володимир Даниленко / Розділ: Література

 

Книги «Грози над Туровцем: Родинні хроніки», «Капелюх Сікорського» видавництво «ЛА «Піраміда» (м.Львів), рік видання: 2015, автор: Володимир Даниленко. Висунуто Національною спілкою письменників України.

 

Книги «Грози над Туровцем: Родинні хроніки», «Капелюх Сікорського» Володимира Даниленка

 

До книги Володимира Даниленка «Грози над Туровцем» увійшли роман «Клітка для вивільги», повість «Сповідь джури Самойловича», оповідання «Стигми преподобного Маська», «Череп’яні війни», «Сміх нічного пана», «Заєць», «Крик гриба», «Ноги поліського злодія», «Грози над Туровцем», «Футбол по-туровецьки», що художньо відтворюють родинні хроніки людей, які жили з XVII по XXI століття в Туровці та інших селах, містечках і містах України. Всі твори, об’єднані родовими історіями, утворюють регіональний міф української історії від Гетьманщини до нашого часу.

У романі «Клітка для вивільги» розповідається про геніальну співачку Аліну Іванюк, яку радянський режим не пустив на оперну сцену через її зв’язки з дисидентами. Основні події у творі відбуваються в 1978 році і закінчуються в наш час. Роман відтворює три світи радянської епохи: інтелектуальне життя Житомира, центрами якого були помешкання перекладача Бориса Тена (Миколи Хомичевського) та прозаїка Євгена Концевича, де збиралися письменники, журналісти, музиканти, художники; життя військового містечка під Житомиром, де базувався військовий аеродром і працював чоловік Аліни Іванюк та батько підлітка Владика, від імені якого ведеться розповідь; а також сільський світ, у якому живуть герої «Клітки для вивільги». Через заздрість до успіхів Аліни Іванюк її подруга, співачка Наталя Зух, інформує спецслужби, що в Аліни Іванюк є твори самвидаву, які вона з цікавості взяла в Євгена Концевича. У будинку роблять обшук, знаходять заборонену літературу і ламають їй життя, ставлячи хрест на творчій кар’єрі. Це роман про розбиті мрії талановитих людей, яким не було місця в тоталітарному суспільстві.

Повість «Сповідь джури Самойловича» ‑ це історія життя Юрія Великоборця, що був джурою Івана Самойловича, але після арешту гетьмана утік з-під варти, оселився на березі лісової річки, заснував село і заробляв боротьбою на містечкових базарах. Не побачивши історичної перспективи у війні, Великоборець взявся за виховання розумного і патріотичного роду, вважаючи, що Україна ‑ це сукупність родів, здатних відродити її з руїни і створити таку державу, про яку він мріяв. І ця ідея Юрія Великоборця, як ніколи, актуальна для сучасної України.

В оповіданнях Володимира Даниленка переплетені минуле й сучасне, глибоко особисте й народне, фантастичне й реалістичне.

Через затримку авіарейсів у засніженому аеропорту «Бориспіль» зустрічаються двоє незнайомих чоловіків. Чекаючи, коли дозволять польоти, один із них розповідає неймовірну історію, як на успіх видатного авіаконструктора вплинули жінка і капелюх.

Насичений реальними фактами, що розкривають біографію видатної особистості і характер епохи, роман «Капелюх Сікорського» ‑ це історія кохання, яке переросло у захоплення повітряною технікою. Саме цій невідомій сторінці потаємного життя майбутнього конструктора з жінкою мав завдячувати світ появою гелікоптера.

З подання Національної спілки письменників України

Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA