Офіційний веб-сайт

Книга поезій «Група крові»

Автор(-и): Любов Проць / Розділ: Література

Книгу поезій «Група крові» Любові Проць (видавництво «Коло», 2011 р., м. Дрогобич) висунуто Національною спілкою письменників України.

 

Книга поезій «Група крові» Любові Проць

 

Збірка «Група крові» пронизана тонким відчуттям поетичного слова, справжнім творчим обдаруванням. Слово поетеси ‑ точне і грановане, як самоцвітна перлина, а задум кожного вірша народжений нашою дійсністю і любов’ю до України. Професор Дрогобицького педагогічного університету ім. І.Франка Михайло Шалата відзначає: «Про що б не писала поетка, в її творі неодмінно пульсує національне, ‑ у темі, в загальному мелосі чи принаймні в якомусь кадансі». Професор Львівського університету Тарас Салига додає: Погоджуюсь із Степаном Сапеляком, що книга «Група крові» ‑ це книга високої дороги; Преображення, книга, стрижнем якої ‑ суворий образ Поета-подвижника, культ офорности, глибоке замислення до джерел».

 

Любов Проць ‑ автор п’яти поетичних збірок: «Дубляни» (1990), «Горобина ніч» (1995), «Сріберні ключі» (2001), «Дух євшану» (2002) та «Група крові» (2009).

 

Книга «Група крові» Любові Проць ще переконливіше засвідчує її високу майстерність, глибоку любов до рідної України, переживання за історичну та нинішню долю нашого народу. Вірші збірки позначені філософськими роздумами та справжньою ліричністю.

 

«Слово поета ‑ сумління серця, жива його кров, ‑ надзвичайно тепло і щиро відгукується про творчість автора книги поет-лірик, поет-пісняр, перекладач, публіцист, журналіст Тамара Севернюк. ‑ І не випадково Любов Іванівна назвала свою книгу «Група крові», що на перше сприйняття видається одіозним, але прочитавши книгу від початку до кінця, за яким ‑ безкінечність, розумієш: у автора одна група крові з усим, що і хто живе на землі для утвердження праведності, справедливості, для оберігання і творення краси. Насамперед, ця книга ‑ осанна Україні, онебеснення сутіні життя ‑ возвишшя його цінності, бо ж відомо, життя теж прагнене життя... І моління «...не промини» таїть в собі сподівання, що творчість, навіть не поцінована вчасно, свій путівець ‑ рано чи пізно ‑ а виявить тим, хто його замовчуваність озвучить...».

 

Любов Іванівна Проць ‑ учитель-методист української мови і літератури із 30-річним стажем педагогічної праці. Її учні ‑ неодноразові переможці різноманітних мовно-літературних конкурсів та олімпіад. Вона ‑ активна просвітянка, депутат Львівської обласної ради першого демократичного скликання.

 

  

Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA