Офіційний веб-сайт

Книга «У Києві»

Автор(-и): Павло Вольвач / Розділ: Література

 

Книга «У Києві», видавництво «Український пріоритет» (м.Київ), рік видання: 2015, автор: Павло Вольвач.

Висунуто Національною спілкою письменників України.

 

Книга поезій «У Києві» Павла Вольвача

 

Говорячи про поетичний світ Павла Вольвача, насамперед варто розуміти, що його творча траєкторія має певні умовні етапи, які визначаються не лише зміною поетикального арсеналу, темпу його поетичної артикуляції, а й світоглядними зміщеннями, які є первинними у тривалому процесі цих змін. Ця динаміка надає постаті Вольвача-поета розмаїтого звучання: з появою нових збірок змінюється іпостась автора, при цьому залишаючи сталі змістові імпульси, що вбираються в іншу словесну форму; форму цікаву, пошукову і, що характерно для цього автора, завжди без фальші. У цих змінах власне і відкривається мовний простір поета, в який він, очевидно, з вдячністю закутий. І чи не найприкметнішою в цьому сенсі є остання і найповніша поетична збірка Вольвача ‑ «У Києві».

«У Києві» Павла Вольвача ‑ це книга свідчень і осяянь, книга терпкого відчаю і відчайдушної надії, книга, яка заповідається на один із тих великих метатекстів, що за ними пізнаватимуть атмосферу й акустику нашого часу, доби та країни. Згадана книжка засвідчила іншу траєкторію думки Вольвача, порівнюючи із його ж «Південним Сходом»(2000), відкриваючи нові естетичні зваби і відкриття. Об’єднавши під своєю обкладинкою «голоси» поетичних збірок, які видавав цей один з провідних у нашій літературі автор впродовж більш ніж цілого десятиріччя (ці знані вже читачеві поетичні з'яви, які подаються у книзі окремішніми розділами, разом із новим циклом «Сімдесят самовільних пісень» концептуалізуються вражаючим синтезом набутого та не-проявленого, упізнавано-реального і подаленіло-зникомого), книга Павла Вольвача у світоісторичних регістрах доби розгортається як дивовижно-просвітлений екзистенційний наратив про сучасну й прийдешню Україну. Україну, у незглибному нурті семіотичних стихій якої поет пізнає знаки буремних меж котрі й спільноті й країні судитиметься незабаром перейти...

У літературному русі поезію П.Вольвача вирізняє активна пошуковість форм, а заразом залучення до змістового контексту маргінальних колись тем, які прозвучали у поезії автора з сильною напругою, що в підсумку дає право їм бути тут. Еволюціонуючи, П.Вольвач змінив, як показано, темп, а разом і загальний змістовий пласт поезії, що пов’язано з біографічними особливостями автора. У його долі і творчості виразно, осяжно й становчо проступив Київ. І цілком закономірно, що у багаторічний відтинок авторських пошуків підсумувався поетичною книгою із промовистою назвою «У Києві».

З подання Національної спілки письменників України

Коментарі

4. На здобуття Національної премії висуваються нові оригінальні твори, опубліковані (випущені у світ) у завершеному вигляді протягом останніх п'яти років, але не пізніш як за півроку до їх висунення на здобуття Національної премії.
Чи відповідає ця книга, яка об'єднала під своєю обкладинкою "голоси" попередніх збірок, даному
пункту Положення про Шевченківську премію?

Поетична збірка тим і відрізняється від прозової книги, що вбирає до себе різні твори поета. Як на мою думку, дуже вдала збірка сучасного поета.

Браво, маестро!

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA