Офіційний веб-сайт

Книга «Самогубець за покликанням»

Автор(-и): Олег Чорногуз / Розділ: Публіцистика і журналістика

Книга «Самогубець за покликанням» Олега Чорногуза, ДП «Державна картографічна фабрика», 2012 рік, м. Вінниця.

Висунуто Всеукраїнським товариством «Просвіта» ім. Тарас Шевченка.

Роман «Самогубець за покликанням» Олега Чорногуза

В романі «Самогубець за покликанням» йдеться про наш цивілізований світ, який приречений на самогубство. З початком технічного прогресу почався його кінець. Саме таку парадоксальність нашого цивілізованого життя відкриває автор у новому творі.

«Самогубець за покликанням» гіпотетично натякає, що людство уже проходило аналогічний шлях аналогічної цивілізації на цій землі. Наше життя ‑ чергова циклічність нашого буття. Підтвердження цьому самогубство китів, які викидаються на берег океану і ніби своєю смертю намагаються зупинити людину від її дурних вчинків. Вчинками можуть бути і геніальні винаходи нашого часу, скажімо, ядерна зброя. Винайдення атомної бомби й іншої зброї масового знищення людством не лише не осуджується, а навпаки заохочується. Її творців нагороджують високими вченими ступенями, титулами, вручають найпрестижніші премії, всесвітні нагороди.

Німа риба-кит ніби єдина на цій планеті волає ‑ люди, зупиніться! Вона, безмовна, не може вимовити жодного слова і йде на останнє ‑ на власну загибель, щоб показати людству абсурдність шляху, яким знову пішла цивілізація, намагання людина прирівняти себе до Творця всього сущого. Далі так жити не можна і кити, які, за авторським припущенням, вже пережили свого часу таку всепланетарну біду, якщо не сказати ‑ катастрофу, застерігають людство власною лицарською смертю.

Іншою наскрізною лінією роману є сама людина ‑ земна істота на планеті Земля, котра еволюційно в чомусь конкретному не змінилася від дня свого зачаття. Так, наприклад, її до загибелі приводить вічна людська, саме людська, жадібність і ненаситність. Людина не знає ні в чому міри і тим самим уподібнюється тварині, яка, на відміну від homo sapiens, вбиває стільки, скільки їй потрібно для елементарного прожиття. Людина ж хижак у своєму бутті не знає ні в чому меж.

Третя наскрізна лінія цього дивовижного роману, надзвичайно глибокого за своїм внутрішнім світом та особливим підтекстом, ‑ за добро людині дуже часто платять злом. За добро треба розплачуватися, наголошує на цій тезі автор. У даному конкретному, описаному в романі, випадку дуже жорстоко ‑ власним життям. Саме нимнесподівано розплачується казково багатий Василько, від імені якого пишеться ця життєва сповідь, і яку в кінці вже дописує його водій і охоронець, оскільки головного героя твору підступно відправляють на Той світ друзі-заздрісники.

Василько здогадується, що саме цим для нього закінчиться його життя, його багатство. Малі гроші ‑ малий клопіт. Великі гроші ‑ великий клопіт, якщо не сказати смерть.

Парадоксально звучить висновок Володимира Рабенчука в передмові до роману: «Змальовуючи нашу спотворену сучасність з примруженим оком сатирика, письменник прагне знайти відповідь на запитання, яке хвилює мільйони українців в усьому світі. Чи ж справді ми нація приречених самогубців? Хто і за що закодував генетично наш народ – боротися не з ворогом, а з рідними братами? Битися самі з собою…». 

Коментарі

Я не гість. Я автор роману "Гроші з неба", про який Дмитро Павличко сказав, що нічого подібного в нашій українській літературі не було. Це надзвичайно сильний, пророчий роман нашого часу про майбутнє цивілізації на нашій землі.Та я не про Дмитра Павличка,якому я дуже вдячний за ці слова сказані на ювілеї Миколи Жулинського Я навіть не ображаюсь на Тараса Спіженюка і Оленку Чухрій. Я їм співчуваю. І хочу просто послати їх до словника іншомовних слів,звідки б вони дізналися, що означає слово "Плагіат". Це нашою мовою - це крадіжка. Автор свого роману сам у себе красти не може. А якщо він дописав кілька абзаців,то це не плагіат. Дописані мною абзаци у моєму романі, це те саме, що Лев Толстой переписував свій роман понад 10 разів, Микола Гоголь - понад 30 раз удосконалював повість "Тарас Бульба". І ніхто навіть у думках не припускав, що класики літератури - плагіатори. А от невіглас Михайло Загребельний, промосковський тип, за те, що я не погодився з ним,що російську літературу не можна вважати іноземною, як для львів"навіть Адам Міцкевич закордонний письменник, Загребельний викинув проти мене в ефір дурню, переплутавши слово "удосконалення" твору з плагіатом. Якщо це плагіат, панове спіженюки і чухраї разом із промосковськими загребельними, то треба повідомити звідки Олег Чорногуз списав той чи інший абзац. А такого в природі не існує. Бо я списував це зі своєї творчої голови. Прикро, що освічені начебто люди, розписуються у своєму невігластві. Олег Чорногуз, автор роману "Гроші з неба" і другого видання цього роману,який вийшов під заголовком "Самогубець за покликанням" з легкої руки редактора цього видання Володимира Рабенчука. Я проти цієї назви не заперечував, бо вона відповідає ідеї твору. Все крапка. З привітом...

У нас студенти таким чином реферати ліплять зі старих курсових. Мабуть і Олег Чорногуз згадав молодість та зліпив нового романа з того, що було. Розсмішив сатирик! Йому треба було не на Шевченківську висуватися, а до Вовчика Зеленського у шоу "Розсміши клоуна".

Привіт зі Львова!

Новий роман Олега Чорногуза повністю повтторює текст попереднього твора цього автора "Гроші з неба". Новими є кілька сторінок на початку і в кінці книжки. Все інше - абсолютно автентичне за змістом. Мабуть саме за це "Просвіта" висунула Чорногуза на Шевченківську премію?! Дуже прикро.

Тарас Спіженюк, Тернопіль

Було б добре, щоб нарешті гуморист дістав достойну премію

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA