Офіційний веб-сайт

Книга «Радість висоти»

Автор(-и): Ганна Чубач / Розділ: Література

Книга «Радість висоти», автор: Ганна Чубач, видавництво «Пульсари», рік видання: 2012, м. Київ.

Висунуто Національною спілкою письменників України.

 

Книга поезій «Радість висоти» Ганни Чубач

 

Якби за допомогою всенародного опитування у нашій країні присуджувалося поетам почесне звання «Народний поет України», безумовно однією з перших поетес цього звання була б удостоєна Ганна Чубач. Зі шкільних підручників початкових класів, шкільних програм, радіо та телевізійних ефірів це ім’я широко відоме українському читачеві. Вже понад п’ятнадцять років її вірші вивчаються у шкільних підручниках України, рекомендуються для читання у вищих навчальних закладах. їх залюбки читають і діти різного віку, і дорослі. За сорокаліття плідної творчої праці українська поетеса Ганна Танасівна Чубач видала понад сімдесят книг для дорослих і дітей, створила понад п’ятисот пісень.

В останнє десятиліття для дорослого читача з-під пера поетеси вийшло кілька резонансних поетичних збірок, які висувалися на Шевченківську премію: «Дзвінка ріка», «Озвучена печаль», «Серед зневір і сподівань», «Хустка тернова». Усі ці ліричні книжки були відзначені неабиякою увагою літературної громадськості та численних шанувальників поетеси. Проте, з точки зору нового досвіду нашого суспільно-політичного життя, кожна нова поетична збірка сприймалася інакше ніж попередня збірка віршів. Від книги до книги поетеса постійно піднімає планку своєї поезії.

Велика заслуга авторки в тому, що вона не зупиняється на досягнутому, перебуває у постійному творчому пошуку, про що свідчить нова збірка поезій «Радість висоти». Навіть після тяжких випробувань долі, що спіткали поетесу останнім часом, а це ‑ тривалі хвороби та важкі операції, вона не зупинилася у своєму творчому розвитку, ступаючи крок за кроком на вищу поетичну сходинку. При цьому Ганна Танасівна не втратила оптимізму та життєлюбства, залишаючись людиною непомітної мужності та безпосередності у відтворенні своїх почуттів та сподівань.

Ганна Чубач своїми книжками «Дзвінка ріка», «Озвучена печаль», «Серед зневір і сподівань», «Хустка тернова», а тепер і книжкою «Радість висоти» стверджує спадковість кращих національних традицій у розвитку класичної української поезії. У її творах відчувається вплив Олександра Олеся, особливо в народнопісенному підтексті, Володимира Сосюри у композиційно-емоційній побудові вірша, Андрія Малишка у лаконічно-філософській карбованій манері рядка. Але, як на мене, серед сучасних майстрів, поетеса дуже схожа своєю безпосередньою парадоксальністю поетичних образів на Миколу Вінграновського.

Ганна Чубач доводить багатьом новаторам-модерністам безпідставність дискусій щодо безперспективності розвитку традиційного вірша. І тут поетеса виступає в усій красі і, як особистість, і, як індивідуальність. Сьогодні не всі цікаві поети несуть на собі хрест індивідуальності таланта, бо це дуже важкий хрест, якого непросто звалити на плечі, а ще важче після багаторічної успішної роботи позбутися. Він є і мукою, і втіхою водночас для таких поетів, як Ганна Чубач. Це з особливою силою відчувається в останніх книжках поетеси. Треба зважити та розвинути таку думку, адже індивідуальність ‑ це те, чим і наскільки письменник відрізняється від інших, а особистість ‑ це те, наскільки і чим письменник потрібен іншим. Безумовно, наскільки він потрібен іншим, настільки він і сприймається, як особистість. Тобто не завжди індивідуальність робить поета особистістю. Варто ще раз наголосити, що особистістю письменника робить читач. І Ганна Чубач упродовж багатьох років доводить справедливість існування такого замкнутого кола, найвагомішим аргументом якого є її поетична майстерність.

Нова книжка поетеси «Радість висоти», особливо її розділ «Білим по білому» читається, як відвертість людської душі, як пісня її відвертості. Ганна Танасівна у багатьох творах не соромиться оголити свою душу, оголити свій нерв до надзвичайної прямоти, що у нашому брехливому світі не всім подобається. її творчість ‑ вкрай правдива та щира. Життя не щадить ніжну поетичну душу. Але серед життєвих негараздів, серед зневір суспільного та особистого життя душа поетеси знаходить мужність казати правду. 

Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA