Офіційний веб-сайт

Книга «Оголеність мов катехизис»

Автор(-и): Костянтин Мордатенко / Розділ: Література

 

Книга «Оголеність мов катехизис», видавництво «Буква» (м.Біла Церква), рік видання: 2015, автор: Костянтин Мордатенко.

Висунуто Національною спілкою письменників України.

 

Книга поезій «Оголеність мов катехизис» Костянтина Мордатенка

 

Костянтин Мордатенко вирізняється серед українських поетів як минулого, так і сьогодення. Не тому, що його поезія краща чи талановитіша, ‑ просто так, як пише Мордатенко, ніхто до нього не писав і не пише зараз. Його вірші не такі, до яких ми звикли. Поєднання класичного письма з творенням нових форм, введення в активну лексику забутих праукраїнських слів, звернення до тем, які майже в усі часи вважалися якщо не забороненими, то принаймні непоетичними і, разом з тим, нестримна, неймовірна, фантастична образність та метафоричність, несподівані порівняння й алегорії роблять творчість К.Мордатенка виокремленою в сучасній українській літературі, а його нову книгу «Оголеність мов катехизис» ‑ подією в поетичному світі сьогодення.

Це поезія глибокого проникнення. Вона, як наголошує сама назва книги, відверто оголена, справжня, інколи щемко-ніжна, замріяна, залюблена, інколи болюча, як свіжа рана, з якої скрапує кров. Вона має таку потужну енергетику, що поінколи приводить читача до емоційного стресу, вражає, як електричний розряд високої напруги. Читаючи її, відчуваєш, як тривожно-прискорено починає битися серце. Таку силу й відвертість віршів, таку вбивчу образність рідко зустрінеш не лише в українській літературі. Цих віршів за один раз багато не проковтнеш, не вміщаються вони усі разом в голові ‑ може вибухнути мозок!

Автор ніколи не входив ні до яких гуртів і тусовок, ніколи не світився в «обоймах» і, мабуть, це теж вплинуло на інакшість його поезії. Та попри все це його творчість добре відома українському читачеві. Костянтин Мордатенко ‑ автор тридцяти поетичних збірок. Це тисячі віршів. Але не знайдеться жодного, де б поет повторився, де б промайнули уже знайомі, вживані ним образи чи порівняння.

Його поезія не гладкописна. Словотвори автора або віднайдені ним призабуті слова попервах насторожують читача, але вони не виглядають як чужорідні вкраплення, навпаки збуджують емоційне сприяння сказаного, надають йому глибокого національного звучання.

Подеколи поет для яскравого вираження думки, почуття, емоції умисне жертвує точною римою і це, як не дивно, робить його поезію живою, правдивою, не відшліфованою до лакового блиску. Вишиваний український рушник теж ніколи не славився комп’ютерною симетричністю візерунків та бездоганністю стібка, але, не зважаючи на це (а, можливо, якраз завдяки цьому), він споконвіку мав живу, чародійну, магічну силу. Таку ж чародійність має й поезія Костянтина Мордатенка.

Без сумніву автор книги «Оголеність мов катехизис» ‑ один з найяскравіших представників сучасної української поезії.

 

З подання Національної спілки письменників України

Коментарі