Офіційний веб-сайт

Книга «Моя любов на тебе схожа»

Автор(-и): В’ячеслав Рисцов / Розділ: Література

Книга «Моя любов на тебе схожа», автор В’ячеслав Рисцов, видаництво «Федорко», рік видання: 2014.

Висунуто Українським фондом культури імені Бориса Олійника.

 

Книга «Моя любов на тебе схожа» В’ячеславаРисцова

 

Збірка поезій В'ячеслава Рисцова «Моя любов на тебе схожа» хвилює кожного читача своєю любов'ю і цнотою, свіжим подихом поетичного слова і мужньою громадянською позицією автора. Це роздуми і висновки, захоплення та розчарування, замилування красою навколишнього світу й болісні переживання за долю свого народу, його сучасне та минуле, і віра у щасливе прийдешнє.

Вона незримо поділена на цикли поезій, які об'єднані однією темою і ланцюжком розкривають всі таїнства поетичної майстерності автора. Це осмислення іскристого пророчого українського слова великого генія людства Тараса Григоровича Шевченка, трепетне і щире слово кохання, ніжне і глибокодумне ‑ любові до родини: батька-матері, дідуся та бабусі, трудових захоплень та досягнень щирих, працьовитих, натхненних українців. Тут наша українська природа, яка дихає пахощами і чарує розмаїттям: «терен-квітка» і « калина», «репані вишні» та «пташині гнізда», мила «Ворсклиця» і «рідна Охтирка». В його поезіях пропливає героїчна історія нашого народу, відображена в поемі «Ярина» та в сучасних поезіях: «Від героя майдану», «Небесна сотня»... Тут наші прагнення і сподівання, думи і помисли всього українського народу.

Розпочинається збірка циклом поезій про Тараса Шевченка, на які надихнув пам'ятник Великому Кобзареві, споруджений скульптором Матвієм Манізером. Йому, В'ячеславу Рисцову, як потомственному гончареві, вдалося розгадати всі задуми автора скульптурної композиції і втілити їх у віршах. Перед нами пропливають герої творів Шевченка з погляду сучасності. Вони змушують читача побачити велику силу Шевченкового слова, його прозірливість на віки: «Виступає посестра епохи, розтривожено іде у майбуття...».

І далі ‑ події сучасності у власному філософському баченні конфліктності життя і смерті. Автор шукає першооснови великої загадки буття і знаходить у простих речах: тремтінні місячного листочка за вікном, у шемранні старої груші, у вічних поворотах гончарного круга... Світ повертається в його долонях, як отой вічний круг, чарує і приваблює, дарує страждання і радощі, розкриває свої таємниці як найвищу благодать. Він мерехтить, грає, міниться казкою кохання... І приходить жінка ‑ це сонцеоке диво ‑ і життя спалахує красою, міниться яскравими барвами...

У поезіях збірки присутня таємнича незавершеність миттєвих вражень, плинність життя, де ліричний герой шукає душевної гармонії; в них бринить життєва жага, любов до великого і доброго світу. Його поетичну уяву сприймаєш одразу всіма шістьма відчуттями ‑ така вже вона багатовимірна і настроєва, що спонукає до роздумів і щемливих хвилювань. Стиль письма і глибина думки поета вражає. В'ячеслав Рисцов майстерно володіє словом, уміє доторкнутися до найпотаємніших струн людської душі, схвилювати серце яскравими метафорами та порівняннями, непередбачуваними колізіями

і мудрими висновками.

 

З подання Українського фонду культури імені Бориса Олійника

Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA