Офіційний веб-сайт

Книга «Жити»

Автор(-и): Віктор Терен / Розділ: Література

Книга «Жити», автор Віктор Терен, видавництво «Дніпро», рік видання: 2016.

Висунуто редакцією Всеукраїнського журналу «Дивосвіт».

 

Книга «Жити» Віктора Терена

 

Всеукраїнський журнал «Дивосвіт», заснований із благословення Олеся Гончара 1993 року, висуває на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка книжку віршів «Жити» відомого поета, постійного автора часопису Віктора Терена.

Творчий доробок Віктора Терена визначає найвищий рівень нашої сучасної поезії. Його перу належать також прозові твори та книжки для дітей, він ‑ лауреат літературних премій Лесі Українки та Володимира Сосюри.

Нова поетична збірка Віктора Терена «Жити», без перебільшення, стала визначною подією в духовному житті України і знову засвідчила, що без цього лірика уявити сьогоднішню поезію неможливо.

Поетична збірка «Жити» складається з трьох книг: ‑ першої книжки «Уривок з молодості»; другої ‑ «Благословення споришу»; і третьої ‑ «Повстання літер».

Така композиційна побудова дозволила поетові чітко провести основну ідею всієї збірки: і молодість, і кожна молода стежка й батьківська хата з моріжком споришу біля рідної хвіртки, хліб на столі й наша невмируща пісня ‑ все, все ґрунтується й живе лише на вільній землі, в Україні, де за її свободу мусить повстати кожна поетична літера й кожне слово. Звідси й глибоко символічна назва книги ‑ «Жити»: жити всупереч всім історичним чи особистим незгодам, любити кожну травинку й зернину рідної землі й бути готовим віддати за це своє життя, що особливо проникливо відлунюється в третій книзі збірки «Повстання літер».

Глибина мислення, художня довершеність і неповторна власна поетична манера, не схожа ні на які інші, яскрава самобутність і творча індивідуальність, і чи не найголовніше ‑ відсутність будь-якої фальші з першого до останнього вірша ‑ усе це ставить збірку в один ряд з найвищими здобутками сучасної української поезії.

 

З подання Всеукраїнського журналу «Дивосвіт».

Коментарі