Офіційний веб-сайт

Керівник Секретаріату

Костюченко Вікторія Вікторівна

 

 

Закінчила Київський державний університет ім. Т.Г.Шевченка 1989 року, філологічний факультет. Трудовий шлях розпочала в редакції газети «Сільські вісті» на посаді кореспондента-стажиста. Потім працювала літературним редактором у журналі «Трибуна» Товариства «Знання». З 1991 року і по сьогодні працює у Комітеті з Національної премії України імені Тараса Шевченка. Обіймала посади спеціаліста ІІ категорії, І категорії, головного спеціаліста, завідувача сектору моніторингу культурного простору та зв’язків з громадськістю.

 

У 2000 році здобула ступінь магістра державного управління в Академії  державного управління при Президентові України.

 

В липні 2010 року Указом Президента України № 764/2010 Костюченко В.В. призначено заступником Голови Комітету з Національної премії України.

 

У листопаді 2010 року Розпорядженням Державного управління справами Костюченко В.В. призначено на посаду Керівника Секретаріату Комітету відповідно до Положення про Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка, затвердженого Указом Президента України від 04.10.2010 р. № 932/2010.

 

За понад 20 років роботи у Комітеті займалася опрацюванням документів, представлених разом з літературно-мистецькими творами на здобуття Національної премії, неодноразово брала участь у підготовці інформаційно-аналітичних довідок для розгляду на засіданнях Комітету; організовувала ознайомлення членів Комітету з творами та роботами, поданих на здобуття Національної премії. Безпосередньо готувала проекти Положень про Національну премію України імені Тараса Шевченка та про Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка, Указів Президента України про присудження Національної премії, відповідала за інформаційне наповнення та збереження архівних справ Комітету.

 

Впродовж кар’єри державного службовця, Костюченко В.В. співпрацювала з такими  очільниками Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, як Борис Олійник, Олесь Гончар, Володимир Яворівський, Іван Дзюба, Роман Лубківський та Микола Жулинський.

 

Костюченко В.В. – член Національної спілки журналістів України. У творчому доробку: підготовка збірників про лауреатів Шевченківської премії «У Кобзаревій славі» 1999 р., «Національна премія: перші лауреати» 2000 р., інтерв’ю з письменницею Вірою Вовк, Шевченківським лауреатом для газети «Україна молода», статей та архівних матеріалів про Шевченківський комітет та лауреатів у часописах «Літературна Україна» та «Дзеркало тижня», упорядкування книги «З верховим півстоліття» 2012 р., присвяченої 50-річчю заснування Національної премії.