Офіційний веб-сайт

Збірка оповідань «Книга змін»

Автор(-и): Андрій Цаплієнко / Розділ: Література

Збірка оповідань «Книга змін» (російською «Книга перемен»), автор Андрій Цаплієнко, видавництво «Клуб сімейного дозвілля» (м.Харків), 2016 рік.

Висунуто Головою Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Юрієм Щербаком.

 

Збірка оповідань «Книга змін» Андрія Цаплієнка

 

Письменник, телевізійний ведучий, режисер Андрій Цаплієнко представляє книгу оповідань, які несуть гірку, але водночас й оптимістичну правду про російсько-українську війну  на Донбасі. Це високохудожній  твір, написаний не в київських кабінетах, а на передовій, де Цаплієнко перебуває від самого початку війни: неповторні деталі армійського побуту, соковиті характери героїв та унікальні ситуації, в які вони потрапляють – все це свідчить про високий літературний талант А.Цаплієнка, його глибинне розуміння внутрішніх, не пафосних, але свідомих мотивацій людей, що захищають рідну землю від навали зайд, які люто ненавидять Україну. Герої «Книги змін» гинуть у боях з окупантами без зайвих високих слів – і ми віримо письменнику, в його «окопну» правду тої війни, яка змінила історію України.

Важливою частиною творчості А.Цаплієнка є телебачення, програми ТСН, де він веде репортажі з лінії фронту. Завдяки його репортажам, мільйони українських телеглядачів мають правдиве уявлення про перебіг російсько-української війни. Проза А.Цаплієнка – нове слово в українській літературі на сучасному етапі розвитку нашого суспільства. Його оповідання – передвісники змін в літературі початку ХХІ століття, в розширенні її тематичних горизонтів за рахунок «воєнної» прози. Дуже важливо, на мій погляд, підтримати А.Цаплієнка – талановитого письменника з високим творчим потенціалом, людину, яка може сказати вагоме слово в українській літературі та публіцистиці.

 

З подання Голови Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Юрія Щербака.

Коментарі