Офіційний веб-сайт

Дочинець Мирослав Іванович

 

Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка 2014 року у номінації «Література» за романи «Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії» та «Горянин. Води Господніх русел».

Дочинець Мирослав Іванович народився 3 вересня 1959 року у місті Хусті на Закарпатті. Закінчив факультет журналістики Львівського державного університету ім. І.Франка. Працював у редакціях регіональних періодичних видань. Нині від директор видавництва «Карпатська вежа». Член ради Закарпатської обласної організації НСПУ. Член НСПУ з 2006 року.

Мирослав Дочинець активно працює в українській літературі з часу перших публікацій у 1970-х роках у журналі «Барвінок». До виходу першої збірки новел «Гірниче зерно» у видавництві «Карпати» мав численні публікації в альманахах, літературознавчій періодиці, журналах «Вітчизна», «Дніпро», «Ранок», «Україна». До його першої книжки передмову написав Петро Скунць. Дебют молодого прозаїка позитивно оцінили Іван Чендей, Ніна Бічуя, Володимир Яворівський та інші відомі літератори.

Впродовж останніх кількох десятиліть Мирослав Дочинець випустив у світ 24 книги прози різних жанрів. Серед них: «Він і Вона», «Краєвид із жінкою» «Хліб і шоколад», «Оскал Собаки», «Руки і душа», «Лис у винограднику» та ін.; філософсько-психологічні заповіти карпатського мудреця «Вічник». Ця книга стала справжнім вітчизняним бестселером. Широку популярність і визнання здобути й два наступних романи Мирослава Дочинця – «Криничар. Діяріюш найбагатшої людини Мукачівської домінії» (видавництво «Карпатська вежа», м.Мукачево, 2012 р.) і «Горянин. Води Господніх русел» (видавництво «Карпатська вежа». 2013 р.).

Творчу роботу Мирослав Дочинець активно поєднує із громадсько-культурною діяльністю, виступаючи в студентських аудиторіях, популяризує українську книгу на Закарпатті та інших регіонах країни і за кордоном. Твори письменника перекладені російською, польською, словацькою, угорською, німецькою, англійською і японською мовами. Як засновник видавництва «Карпатська вежа» втілює різноманітні видавничі проекти, зокрема випускає серії видань «Домінія слова», «Трава Парнасу», «Книжкова полиця «Вічника». Допомагає місцевим бібліотекам, поповнюючи їхні фонди літературою різного змісту.