Офіційний веб-сайт

Документальний багатосерійний просвітницький фільм «Логос»

Автор(-и): Дмитро Ломачук / Розділ: Кінематографія

Документальний багатосерійний просвітницький фільм «Логос», автор сценарію та режисер: Дмитро Ломачук, виробництво: телестудія «Логос» ВУТ «Просвіта», рік випуску: 2008-2012.

Висунуто Всеукраїнським товариством «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

 

Документальний багатосерійний просвітницький фільм «Логос» Дмитра Ломачука

 

Фільм «Логос» Дмитра Ломачука ‑ це спроба окреслити найважливішу і найгострішу проблему ‑ збереження етнічної та духовної цілісності нації на тлі тотальної руйнації фундаментальних підвалин буття всепоглинаючими «ізмами» ‑ від тоталітаризму до глобалізму. Автор фільму, спираючись на висновки етнографів, дослідників послідовно доносить до глядача все те, що віками створювалося українським народом. Кожна із серій ‑ це ґрунтовне дослідження багатоскладової відповіді на запитання: «У чому наша сила, наша єдність? Як віднайти дорогу до життєдайних витоків?». Слово. Мова. Пам’ять. Віра. Ось ці наріжні камені, на яких тримається саме поняття автохтонності, самозбереження, той фундамент, на якому зростатиме майбуття. Документальний багатосерійний просвітницький фільм «Логос» ‑ це філософське, краєзнавче осмислення етнографії, історії творення українського фольклору, становлення і розвитку рідної мови та взаємних впливів Слова, Культури, Історії, Етносу. Дослідження у цій сфері і стали основою створення 80 серій документального багатосерійного просвітницького фільму «Логос». Робота над фільмом ведеться із 2000 року. На здобуття Національної премії ім. Тараса Шевченка подаються 20 серій, створених та оприлюднених протягом останніх п’яти років ‑ 2008-2012 р.р. «Логос» здобув велику популярність серед глядачів ‑ науковців, студентів, викладачів вищих навчальних закладів та шкіл. Його уже мали змогу подивитися глядачі національного телебачення та 97 країн світу на каналі УТР Всесвітньої служби українського телебачення, телеканалів «Культура», «Рада», Київської та обласних державних телерадіокомпаній, а також українських редакцій телеканалів Молдови та США. І сьогодні цей телесеріал, єдиний в Україні, що порушує теми культури, мови, історії українського народу, користується великою популярністю серед глядачів. Документальний багатосерійний просвітницький фільм «Логос» в повному об’ємі (71 серія) видавався двічі окремим накладом на DVD-дисках в кількості 22000 примірників та розповсюджувався в школах, бібліотеках та обласнихтелерадіокомпаніях. В даний час продовжується робота над створенням наступних серій, кілька із яких присвячуються Т.Г.Шевченку. В мережі Інтернет фільм «Логос» можнаподивитисянаофіційномусайтіза адресою: http://www.kinologos.org.ua/logos.html.

 

Про автора

Дмитро Федорович Ломачук ‑ заслужений працівник культури України, доктор мистецтвознавства, Голова правління об’єднання кінематографістів «Кінологос», член Центрального Правління Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, директор-головний режисер телестудії «Логос» ВУТ «Просвіта» протягом 2008-2012 років створив і оприлюднив 20 документальних фільмів з історії прадавньої української цивілізації, творення її фольклору, становлення і розвитку рідної мови та взаємних впливів Слова, Культури, Історії, Етносу, а також розробив інформаційне мультимедійне видання «Тарас Шевченко. Поет-пісняр. Художник», що вийшло у світ 20-тисячним тиражем і яке має незмінний вагомий суспільний резонанс.

Творча діяльність Дмитра Ломачука спрямована в основному на відродження та популяризацію української культури, звичаїв, обрядів та традицій українського народу. Його творчих шлях розпочався 1991 року на посаді директора та режисера мистецького колективу народного артиста України Івана Поповича. Створені ним концертні програми користувалися дуже великою популярністю серед глядачів і відзначалися саме тим, що в них основною темою була популяризація української пісні, української культури із самих глибин її виникнення. Саме тому йому було довірено проведення перших річниць Дня Незалежності України у м. Чернігові (1992 р., 1993 р.) та велика кількість концертів в інших містах України.

Дмитро Ломачук був ініціатором і режисером великого дійства для українців всього світу ‑ Першого в Незалежній Україні Міжнародного фестивалю української пісні «Українці всього світу ‑ єднаймося!», що проходив у Палаці «Україна» 1993 року.

У 1994 році творчий колектив молодих українських артистів, очолюваний Дмитром Ломачуком, стає володарем Гран-Прі у м. Пардубіце (Чехія) та Лауреатом пісенного фестивалю у м. Чикаго (США).

З 1994 року Дмитро Ломачук присвячує себе телебаченню і одним із перших в Україні створює мережу кабельного телебачення, де впроваджує першу вітчизняну техніку для трансляції телевізійних програм по кабельних мережах.

З цього часу, як автор сценарію і режисер, Дмитро Федорович створив десятки телевізійних програм та документальних фільмів. Деякі із них такі, як «Подорож у Гімалаї», «Подорож по Криму» стали як навчальні посібники для учбових закладів України та Нідерландів. Документальний фільм «Володимирський кафедральний собор у Києві» неодноразово отримував високі нагороди на Міжнародних фестивалях документального кіно. Дмитро Ломачук приділяє дуже багато уваги українській культурі, звичаям та обрядам українців. Створений під його керівництвом цикл документальних фільмів «Народний календар» отримав Гран-Прі телевізійного фестивалю «Євразійський калейдоскоп» у м. Москві, Першу премію Міжнародного телефестивалю «Духовна культура» у м. Тирасполі та Диплом Лауреата Міжнародного конкурсу телефільмів «Культура народів світу» у США.

  

Коментарі

дуже цікавий..

Фільм "Логос" Дмитра Ломачука - це велика робота високого професіонала, головна мета якої - виховувати молоде покоління в любові й повазі до рідного слова, звичаїв і традицій українського народу, його славної героїчної історії.
Науково-публіцистичний серіал допомагає збагнути силу і магнетизм рідної мови, працює на формування патріотизму і високої духовності.
Засади творчості Д. Ломачука воістину Шевченківські, бо керується митець виключно любов'ю - до Бога, до України, до всього рідного.
Переконана: автор достойний високого звання лауреата Національної премії України ім.Тараса Шевченка.

Особисто для мене "Логос" цікавий у першу чергу тим, що автор фільму зосереджує нашу увагу на історії праукраїнців (Трипілля, Аратта). На сьогоднішній день ця тема у нас надзвичайно мало вивчена, у першу чергу через слабкий інтерес суспільства до неї. Крім того, багато наших істориків ідуть у форваторі іще радянських історичних догм. у той же час уже багато європейських учених стверджують про те, що колиска землеробської цивілізації зародилася саме на теренах сучасної України! Фільм "Логос" зумів перевернути мою історичну свідомість у бік нового мислення так же, як колись роман Івана Білика "Меч Арея". Упевнений, що такі відчуття після перегляду фільму мали іще багато небайдужих українців. Дуже дякую Дмитрові Федоровичу Ломачуку за популяризацію цієї теми, яка може бути однією з візитівок нашої Держави.

Багатогранна творчість Дмитра Федоровича Ломачука підтвердила багатовекторну природу функціонування українського творчого інтелекту. Яка багата панорама запитань до сучасності, через осягнення загадок людства, через художню матеріалізацію чуттєвості, через проникнення у вічний ЛОГОС !
Усупереч економічним труднощам, Дмитро Федорович продовжує створювати шедеври візуального мистецтва, одним з яких є науково-публіцистичний телесеріал "ЛОГОС".
Своїм серіалом, Дмитро Ломачук, сміливо здійснює входження в складний розумовий матеріал того, що є суспільними цінностями, і моральним досвідом - культурно-побутових і мовно-символічних традицій, обрядовості, українського історичного часопростору .
Я хочу запевнити суспільство, що ви отримаєте велике естетичне задоволення від заглиблення в духовні витоки України, і отримаєте надзвичайно цінний матеріал для органічного формування світоогляду молодого покоління Українців.
Цілісність бачення стилістичної концепції кожної теми, піднятої у телесеріалі, вдумливе ставлення до техніко-технологічних засобів, висока майстерність, індивідуальний стиль, акцентує професійну зрілість режисера і сценариста Дмитра Ломачука, його величезний творчий потенціал, та активну громадську позицію по культурному і духовному відродженню Батьківщини в ім'я прогресу та процвітання людства.

Щиро дякую за високу оцінку моєї творчості і Вашу підтримку пане Юрію! Навіть і не чекав, що "Логос" дивляться в Італії!
З повагою, Дмитро Ломачук

На межі століть ми часто можемо почути посилання на Конфуція, як важко жити в час перемін. З одного боку це безперечно, зокрема тим, хто просто пливе, куди вода несе. У засобах масової інформації 90% негативу - брудної політики, брутального викривлення історії, цинічної підміни художніх цінностей та духоавиих засад. Руйнуються правління, системи, режими, створюються мережі для залучення до нарко-, алко-, фармо-, тютюно- та інших залежностей! Слабкі тілом і духом масово покидають реальність і навіть цей світ. Зате, з іншого боку, люди сильного роду і навіть новонароджені чітко йдуть дорогою до Бога – дорогою Любові, краси, світлого розуму, пошуку історичної, генетичної пам׳яті своєї планети Земля, Батьківщини, Родини! Люди самі, через перепони-заборони, страх і жах укріплюють мову, традиції, обряди, звичаї, здорового життя, культури та виховання. Саме зараз ми бачимо, наскільки велика потреба задовільнити духовну спрагу у пошуку істини. І тут надзвичайно своєчасно з׳явився документальний фільм «Логос», доступний, зрозумілий, захоплюючий, цікавий і корисний для малого та старого. І хоча навіть знайомство з цим потужним серіалом не введено до жодних методик системи нашої освіти, але школярі, студенти, аспіранти масово ним користуються для поглиблення знань, отримання достовірної інформації, успішне переконання опонентів в тематичних дискусіях та філософських судженнях. Ось тут і приходить інше твердження – які ми щасливі, що маємо Надію, можливість і доступ перенестися у просторі і часі, духом і душею поринути у світ істини, правди і Віри з уст в уста, через окремі видання, в тому числі і через багатосерійний фільм «Логос».
Мова кіно особливо доступна, але саме в цій номінації не так багато таких відшліфованих, дійсно прекрасних і світлих перлин, як «Логос». Тому вважаю, що Комітет з Шевченківської премії зробить правильний і переможний вибір на користь документального багатосерійного фільму «Логос», автором сценарію та головним режисером якого є Ломачук Дмитро Федорович.

З повагою і вдячністю,

член координаційної Ради
МО «Жіноча Громада» Київської області Меланія Іщук

Враження від серіалу «Логос» – «перехоплює подих». Глибина роздумів та палітра питань, які піднімаються тут, примушують багато над чим замислитись.
Вишукана українська мова, глибокі філософські роздуми щодо нашого походження, національної ідентичності, майстерний відеоряд, грамотна динаміка подачі… Доступність для перегляду! З задоволенням використовую матеріали у своїй викладацькій та виховній діяльності.
На мою думку, «Логос» на сьогодні чи не найбільш потужний та об’ємний науково-публіцистичний серіал на вітчизняному просторі, який несе величезну просвітницьку місію. Це безцінний матеріал для виховання нашої молоді.

Щиро дякую авторам-митцям!
Людмила Мелько, завідувач кафедри туризму Університету «КРОК», кандидат педагогічних наук, доцент

Надзвичайно цікавий, повчальний та потрібний телесеріал "Логос". Я раніше був переконаний, що маю достатньо інформації про культуру українського народу а також про наші звичаї, обряди які сягають глибокої давнини, та й саму історію України. Та коли переглядав разом з дружиною - отримали багато нової для нас і надзвичайно цікавої інформації, яка в першу чергу потрібна для виховання молодого покоління нашої Держави. Цей серіал корисний, як для школярів так і для студентів. Він добре розвиває патріотизм нашої молоді. Не завадило б його подивитись і нашим політикам.
Хочу подякувати за таку велику та потрібну працю. Було б добре ввести серіл "Логос" у шкільну програму.

Неодноразово дивився «Логос» по телевізору у нас в Одесі. Хочу звернути увагу комітету, що користь цього проекту у вихованні молодого покоління, вивченню історії України, звичаїв та обрядів надзвичайно велика, особливо у нас на Півдні. Не згадаю, чи хтось іще звертався у кіно до цієї теми. Започатковані та проведені за особистою участю Дмитра Ломачука програми міжнародних фестивалів народної творчості та документального кіно а саме, "Куяльник - 2008" та "Слава Козацька - 2009" користуються дуже великою популярністю серед глядачів і відзначалися саме тим, що в них основною темою була популяризація української пісні, української культури із самих глибин її виникнення та до теперішнього часу. Започатковані та проведені особисто Дмитром Ломачуком міжнародні фестивалі документального кіно "Кінологос - 2011", "Кінологос- 2012" та "Кінологос - 2013" здобули велику популярність серед глядачів ‑ науковців, фахівців, студентів, людей не байдужих до українського мистецтва. Творча діяльність автора направлена на збереження етнічної та духовної цілісності нації. Безперечно, що «Логос» та його автор заслуговують на Шевченківську премію. Бажаємо Дмитру Ломачуку успіху!!!
Віктор Селищев, м.Одеса

Хочу звернути увагу комітету, що користь цього проекту у вихованні молодого покоління, вивченню історії України, звичаїв та обрядів. Започатковані та проведені за особистою участю Дмитра Ломачука програми міжнародних фестивалів народної творчості та документального кіно а саме, "Куяльник - 2008" та "Слава Козацька - 2009" користувалися дуже великою популярністю серед глядачів і відзначалися саме тим, що в них основною темою була популяризація української пісні, української культури із самих глибин її виникнення та до теперішнього часу. Започатковані та проведені особисто Дмитром Ломачуком міжнародні фестивалі документального кіно та народної творчості "Кінологос - 2011", "Кінологос- 2012" та "Кінологос - 2013" здобули велику популярність серед глядачів ‑ науковців, фахівців, студентів, людей не байдужих до українського мистецтва. Творча діяльність автора направлена на збереження етнічної та духовної цілісності нації.

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA