Офіційний веб-сайт

Двосерійний документальний фільм «Героїчне минуле: Від Святослава до Небесної сотні»

Автор(-и): Дмитро Ломачук / Розділ: Кінематографія

 

Двосерійний документальний фільм «Героїчне минуле: Від Святослава до Небесної сотні», об’єднання кінематографістів «Кінологос», рік оприлюднення: 2014, автор-режисер: Дмитро Ломачук.

Висунуто Всеукраїнським товариством «Просвіта» ім.Тараса Шевченка.

 

Двосерійний документальний фільм «Героїчне минуле: Від Святослава до Небесної сотні» Дмитра Ломачука

 

Двосерійний документальний фільм «Героїчне минуле: Від Святослава до Небесної сотні» висвітлює ключові події багатовікового українського героїзму, виявленого знаковими історичними постатями нашого народу. Тут не тільки йтиметься про наше ратне минуле, без усвідомлення якого, як відомо, нема сподівання на світлу майбутність (фільм «Святослав»), але й про сьогодення (фільм «Правда Майдану»). Це передусім вічні уроки безпомилкового вибору мети, типові приклади виняткової боротьби за перспективу, і особливо тоді, коли точиться битва не на життя, а на смерть. Бо підступного ворога не подолати самою лише зброєю, якщо державницька думка не оволодіє нацією і не сформується у монолітне переконання вищої вартості ‑ незламний дух волелюбства, прагнення соборної незалежності, освяченої довгими віками постійної боротьби за місце під сонцем для окраденої ворогами матері-Вітчизни.

 

Тематично фільми об’єднані спільною концепцією – любов’ю до рідної землі, незламною вірністю батьківщині та глибокою вірою в незнищенну силу рідного народу. А стилістично ‑ споріднені характерними ознаками зовнішнього оформлення (загальні титри, спільний дикторський голос та оригінальна музика). Драматургію кожного фільму (внутрішній конфлікт) знаходимо в найсуттєвіших фактах історичної боротьби, а зовнішній прийом екранної організації матеріалу так само беремо лише з історичного фактажу, нічого не вигадуючи поза його межами. Останнє ж ґрунтовно обумовлюється режисерським пошуком органічного зчеплення епізодів, аби історична правда була не тільки зрозумілою, але й захоплюючою для людського загалу.

 

З подання ВУТ «Просвіта» ім.Тараса Шевченка

Коментарі

Дякую Дмитру Федоровичу за справжній вклад в українське документальне кіно. Вважаю, що його фільми потрібні в наш час, та як ніколи, актуальні сьогодні. Вони необхідні сучасним українцям,тому що насправді,в історії України ще дуже багато маловідомих цівкавих фактів та оповідей про справжніх героїв. І саме документальний жанр (як довів своїми фільмами Дмитро Ломачук) допомогає ознайомити глядача з українською історією.

Вражає працелюбність та настирливість режисера у досягненні своєї мети з донесення до глядачів інформації про те, що українці та українська нація споконвічно віддавали данину розбудові власної держави та побудові власного життя, заснованих на справедливості, правдивості та інших чеснотах.

Кінорежисер Дмитро Ломачук продовжує найважливішу справу з самоідентифікації нашого народу, пов'язуючи минуле з сьогоденням у своїх кінострічках. Найбільшу цінність та вагу його роботи сьогодні мають ще й тому, що невельме багато українських режисерів беруть до роботу історичні моменти життя нашого народу.

Від душі бажаю перемоги, пане Дмитре, бо фільм Ваш про Правду і за Правду. Хай всі світлі сили стануть за Вас. Ми ж - українці - з Вами. Слава Україні!

підтримую на премію Т. Шевченка

У Товаристві "Знання" з успіхом пройшла презентація цього фільму Дмитра Ломачука! Заслуговує високої оцінки!

Такі фільми потрібні!!!! Треба, щоб молодь знала свою історію та не робили помилок! Дякую за чудовий, пізнавальний фільм!

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA