Офіційний веб-сайт

В Італії відкрито пам’ятник Тарасу Шевченку

19 березня 2017 р. у місті Казерта відбулося відкриття та освячення другого в Італії монумента Т.Г.Шевченку. Пам’ятник було виготовлено українським скульптором В.Волковою за підтримки меценатів родин: Бурко, Дорош, Плахотний. Посвяченння здійснили о.Тарас Голіней та місцевий парох о.Ігор Данильчук.

На відкриття пам’ятника Шевченку прибули місцеві українські таланти з Неаполя, Салерно, Аверси, Ночери, Санта Марії К, Українські Ансамблі «Калина» та «Зорина», дует Алла та Леонід Патлатюк, Олександр Фомін. На урочистому відкритті пам’ятника виступили також і господарі Казерти: церковний хор, молодь та учні Української школи «Золотоуст».

Перлинкою виступу казертян стала інсценізація поеми Т.Г.Шевченка «Великий льох»:

…Встане Україна

І розвіє тьму неволі,

Світ правди засвітить,

І помоляться на волі

Невольничі діти!..

Цей нескорений та свободолюбивий дух Шевченка буде пробуджувати кожного українця, який прийде до пам’ятника Кобзарю тут, на чужині.

Слідами Патріарха. Українська громада м. Казерти впевнено наслідує діяння великого патріарха Йосипа Сліпого, 125-річчя з Дня народження якого відзначається в цьому році. Патріарх Йосип Сліпий заснував в Італії першу Українську Персональну Парафію (1970), відкрив перший український навчальний заклад (1963), заснував першу асоціацію (1970), поставив перший пам’ятник великому Кобзареві (1973). І до цього часу він так і залишався єдиним. Але тепер ми з гордістю повідомляємо, що на Казертянській землі – землі Неаполітанських королів, на землі, де живе український дух, де українці глибоко шанують свої звичаї і традиції, було встановлено ще один пам’ятник великому Кобзареві.

Джерело: uagolos.com