Офіційний веб-сайт

Віталій Коротич «Від першої особи. Вибране»

Видавництво «Криниця», м. Київ, 2012 р., 784 с.

ISBN 978-966-01-0320-4 (серія)

ISBN978-966-2434-04-0

Упорядкування Леоніда Череватенка

 

Анотація

До вибраних творів всесвітньо відомого письменника, Шевченківського лауреата В.О. Коротича вміщено визначальні сторінки із його поетичного і прозового доробку.

Авторитет видатного письменника, журналіста (у 1989 р. ‑ звання «Кращий редактор світу» від Міжнародної асоціації журналістів за керівництво журналом «Огонек», 1986-91 pp.), громадського діяча він завоював наприкінці 1980-х ‑ у переломні роки перебудови.

Велика заслуга В. Коротича як демократа-публіциста в тому, що він вніс значний особистий вклад у демократичні зміни, які призвели до розпаду тоталітарного СРСР та утворення незалежної України.

В цій книзі читач дізнається про ту епоху змін саме від першої особи, як задушевну сповідь близької людини...

Публіцистична загостреність вибраних творів В. Коротича ‑позитивний чинник у вирішенні проблем державостворення та у формуванні демократичного суспільства в Україні.

 

 

Леонід Череватенко:

«В. Коротич прожив складне ‑ трудове і трудне ‑ життя, протягом якого його неодноразово намагалися відлучити від української літератури, від української культури, від України. Не так через конкретні якісь прогріхи, як через те, що займав завелику площу, самою присутністю своєю комусь «заважав». Щось таке відбувається дотепер. Але, як сказав класик, «без мене народ мій неповний». Це правда: без Віталія Коротича література наша і культура наша неповні».