Офіційний веб-сайт

Вистави «Гамлет» У. Шекспіра Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Василька, «Гості прийдуть опівночі» А.Міллера Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, «Щуролов» за О.Гріном

Автор(-и): Режисер-постановник Дмитро Богомазов / Розділ: Театральне мистецтво

Вистави «Гамлет» У. Шекспіра Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Василька, «Гості прийдуть опівночі» А.Міллера Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, «Щуролов» за О.Гріном у постановці режисера Дмитра Богомазова висунуто Національною спілкою театральних діячів України.

 

Вистави «Гамлет» У. Шекспіра Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Василька, «Гості прийдуть опівночі» А. Міллера Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, «Щуролов» за О. Гріном у постановці режисера Дмитра Богомазова

 

Вистава «Гамлет» за п’єсою У. Шекспіра в перекладі на українську мову Юрія Андруховича є сучасним, оригінальним сценічним прочитанням п’єси У. Шекспіра, класика світової драматургії доби Відродження. Це ‑ вистава, яка є вершинним досягненням сучасного театру, органічно поєднала в собі форму зі змістом, представляє образно-метафоричне, глибинне, інтелектуально-філософське мистецтво, що відповідає вимогам сучасного художнього мислення. На матеріалі середньовічного міфу про принца Данії Гамлета, що є основою сюжету п’єси У. Шекспіра, режисер-постановник вистави Дмитро Богомазов порушує проблеми, співзвучні з сьогоденням. За допомогою виразних засобів метафоричного театру, митець, проходячи думкою через час і простір, наближається до історичних першоджерел, створює глибинний світ ‑ виставу про сучасні пекучі проблеми, складні протиріччя державотворення, духовний клімат в українському суспільстві, а, головне, показує досягнення національного театру на сучасному рівні, вводить вітчизняне театральне мистецтво у контекст європейської театральної культури.

П’єса «Гості приходять опівночі» ‑ це оригінальна версія класичного сюжету про Дон Жуана, яка створена сучасним українським драматургом А.Міллером. Через канву історії про відомого звабника, який став зразковим сім’янином, проступають болючі й актуальні проблеми сучасного суспільства. Реальність схована за маскарадом. А у світі, для якого передусім лише обгортка, маска – людина, її думки, почуття – ніщо, вони нікого не хвилюють, нікому не цікаві. Головний герой – бранець свого легендарного імені. Вистава вирішена у традиціях театру Мольєра та Маріво. В концепції режисера Дмитра Богомазова герої розмовляють на два голоси – один голос високої драми, інший – житейський, спрощений, майже побутовий. Саме так, незважаючи на комедійність та іронічність дії, що відбувається, режисер втілює трагіфарс життя, коли повсякчас смішне – трагічно, трагічне – приземлене, житейське – несподівано піднесено і навіть патетично.

Вистава «Щуролов», жанр якої визначений як «3-Dкнига за оповіданням Олександра Гріна» – вражаючий приклад органічного синтезу літератури, театру та сучасних медіа технологій. Текст і ілюстрації народжуються на очах у публіки. Слова матеріалізуються у графічні образи, що виписуються чорними і білими лініями світла – рентген людських переживань, емоцій, думок. За допомогою графіки, що створюється у реальному часі, на очах у глядача з’являється не лише сценографія, образний ряд, але й виникають інші персонажі. По суті, автори вистави надають зображенню властивості часових мистецтв і в цьому головне із технічних досягнень вистави. Режисер відкриває нові естетичні можливості взаємодії з відеоінсталяцією, він грає з мізансценами, ритмами, видобуваючи енергію саме з медійної стилістики. Вистава вражає не лише оригінальністю використання сучасних технологій, але й напруженою, пронизливою, щирою грою заслуженого артиста України Олександра Форманчука.

 

З 1993 по 2000 рік та з 2011 року по теперішній час Дмитро Богомазов працює режисером-постановником Київського театру драми і комедії. Вже перша вистава режисера («Чарівниця» за п’єсою І.К. Карпенка-Карого «Безталанна» у Київському театрі драми і комедії, яку Дмитро Богомазов поставив навчаючись на третьому курсі Київського інституту театрального мистецтва імені І.К. Карпенка-Карого) привернула увагу фахівців оригінальним авторським поглядом та сучасним підходом до прочитання української класики. У підсумку Дмитро Богомазов був нагороджений театральною премією «Київська пектораль» за дебют. З 2001 по 2011 рік Дмитро Богомазов ‑ засновник та художній керівник-директор Київського театру «Вільна сцена».

Професійному шляху режисера властива усвідомлена програмність пошуків актуальної сучасної сценічної естетики. За майже два десятки років роботи на професійній сцені Дмитро Богомазов поставив тридцять вистав. Серед них низка вистав за творами світової класики, зокрема за п’єсами У. Шекспіра, Ж.-Б. Мольєра, А. де Мюсе, О. Сухово-Кобиліна, І.В. Гете, Г. Бюхнера, а також першопрочитання творів Л. Піранделло, Т. Манна, Софокла. У постановках «Вільної сцени» за творами В. Стефаника, Л. Піранделло, У. Шекспіра, Е.-Т.-А. Гофмана, М. Булгакова, О. Гріна режисеру вдається у власних інтерпретаціях переконливо поєднати класичну традицію із формами та прийомами сучасного модерного мистецтва. Дмитро Богомазов відомий також сучасним прочитанням творів класичної української та світової драматургії й в інших театрах України.

У творчому доробку режисера не лише драматичні вистави, а й постановки музичної вистави-концерту «Золотий камінь посіємо» народної артистки України Ніни Матвієнко на сцені Національного палацу «Україна» та Офіційної церемонії урочистого відкриття Днів культури України в Польщі (за участі Президента України) на сцені Великого театру Польської Національної опери у Варшаві.

З анонсом вистави «Гамлет» У. Шекспіра Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Василька режисера-постановника Дмитра Богомазова можна ознайомитися в мережі Інтернет за адресою: http://teatre.com.ua/video/gamlet_dmytryja_bogomaszova_vydeo/

Вистава «Гамлет» У. Шекспіра Одеського музично-драматичного театру української драми ім. В. Василька
Вистава «Гамлет» У. Шекспіра Одеського музично-драматичного театру української драми ім. В. Василька
Вистава «Гості прийдуть опівночі» А.Міллера Академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра
Вистава «Гості прийдуть опівночі» А.Міллера Академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра
Вистава «Щуролов» за О.Гріном
Вистава «Щуролов» за О.Гріном
Коментарі

"Щуролов" - геніальна постановка, де книга оживає на очах у глядача.

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA