Офіційний веб-сайт

Виконання повістей Т.Г.Шевченка у мистецьких програмах Національної радіокомпанії України

Автор(-и): Петро Бойко / Розділ: Концертно-виконавське мистецтво

Виконання повістей Т.Г.Шевченка у мистецьких програмах Національної радіокомпанії України, автор: Петро Бойко, період оприлюднення: січень 2011 р. ‑ жовтень 2013 р.

Висунуто Всеукраїнським товариством «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.

 

Виконання повістей Т.Г.Шевченка Петром Бойком на Національному радіо

 

Особистість Петра Тодосійовича Бойка відома в Україні та за кордоном дуже давно, як майстра художнього читання, як талановитого актора й громадського діяча. Починаючи від 1953 року Петро Бойко успішно працював як диктор Національної радіокомпанії України, як педагог і лектор, викладач мистецтва живого слова. З 1984 року ‑ диктор вищої категорії. Петро Бойко удостоєний почесного звання «Заслужений артист Української РСР».

У липні 1999 року Петро Бойко був висвячений у священика Української Православної Церкви, а 24 серпня 1999 року на Софіївському майдані освятив Державний прапор України, який того ж дня був внесений до зали Верховної Ради після ухвали нею Постанови про суверенітет України. Петро Бойко викладає риторику в Духовній академії Київського патріархату. Професор Миронченко В.Я., характеризуючи майстерність мікрофонного мовлення в системі Укррадіо, виокремив постать Петра Бойка як такого, що володіє особливим даром «олюднювати» в ефірі будь-який мікрофонний текст і при цьому він є основоположником методу розмовного читання. У його виконанні прозвучали програми, котрі увійшли до Золотого фонду Українського радіо. Зокрема, це твори Тараса Шевченка, Івана Дзюби Євгена Гуцала, Ліни Костенко та ін. Петро Бойко брав активну участь у передачах «Україна літературна» Всесвітньої служби Радіо Україна, а також співпрацював з ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.

 

Відгуки про автора

Павло Мовчан, голова ВУТ «Просвіти» ім.Тараса Шевченка, лауреат Шевченківської премії, письменник:

«Упродовж майже шістдесяти років Петро Бойко самовіддано трудиться на терені Українського радіомовлення, спочатку як талановитий диктор Українського радіо, педагог, лектор, викладач мистецтва живого слова. Одверто скажу, що попри те, що він неперевершений майстер живого слова в ефірі, він невідмовний просвітянин, який несе людям красу і правду художнього поетичного й прозового слова, є активним громадським діячем і просвітителем. Добрий, уважний та принциповий у людському ставленні до світу, до оточуючого середовища, щирий природолюб».

Іван Ющук, член Центрального правління ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, професор:

«Мова Петра Бойка завжди добірна, чітка й виразна. Він володіє цілою гамою інтонацій. Слухати його приємно і корисно. Передачі його змістовні, повчальні, мають виховне спрямування. У нього можуть повчитися ведучі Укррадіо і телебачення як озвучувати тексти залежно від змісту і спрямованості. Те, що він говорить, відчуваєш душею і серцем. Одного разу після моєї передачі П. Бойко мені зателефонував і зробив цілу низку слушних зауважень щодо пауз та інтонації. За такі зауваження можна бути тільки вдячним».

Олександр Пономарів, член Центрального правління ВУТ «Просвіта» ім.Тараса Шевченка, доктор філологічних наук, професор Київського національного університету ім.Тараса Шевченка:

«Петро Бойко ‑ найкращий диктор Українського радіо, його легенда. Він не лише чудово читав багато матеріалів на радіо. Створив цикл передач за творами Тараса Шевченка. Навчав мовної майстерності студентів філологічного та інших факультетів Київського національного університету ім.Тараса Шевченка та інших вишів». 

Петро Бойко, заслужений артист України
Петро Бойко, заслужений артист України
Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA