Офіційний веб-сайт

Видання Іван Багряний: нове й маловідоме. Есе, документи, листи, спогади, нотатки, факти» (у 2-х т.), «Фундація імені Івана Багряного (хроніка доброчинної діяльності в Україні та за її межами)»

Автор(-и): Олександр Шугай / Розділ: Публіцистика і журналістика

 

Художньо-публіцистичне видання у 2-х томах «Іван Багряний: нове й маловідоме. Есе, документи, листи, спогади, нотатки, факти», книга «Фундація імені Івана Багряного (хроніка доброчинної діяльності в Україні та за її межами)», видавництво «Смолоскип», роки видання: 2013 і 2015, м.Київ, автор: Олександр Шугай.

Висунуто Всеукраїнським товариством «Просвіта» ім.Тараса Шевченка.

 

Видання Іван Багряний: нове й маловідоме. Есе, документи, листи, спогади, нотатки, факти» (у 2-х т.), «Фундація імені Івана Багряного (хроніка доброчинної діяльності в Україні та за її межами)» Олександра Шугая

 

До першого тому ввійшли матеріали з архівів колишнього КДБ, дослідження про табір Ді-Пі в Новому Ульмі (ФРН), відгуки представників української діаспори та зарубіжних рецензентів на творчість Івана Багряного. Крім того, вміщено пресові повідомлення, спогади очевидців про поїздки цього видатного письменника і громадсько-політичного діяча у Бельгію, Великобританію, США та Канаду. Книгу доповнюють щоденникові записи про І.Багряного, есей про його прочитання «Листів до братів-хліборобів» соціолога В.Липинського, значна кількість світлин, а також інші невідомі досі документи. Видання є своєрідним продовженням роману-дослідження «Іван Багряний, або Через терни Гетсиманського саду» і присвячене 105-й річниці з дня народження великого сина України.

До другого тому ввійшли матеріали, що висвітлюють новоульмівський період життя і творчості І.Багряного. За допомогою конкретних фактів, зокрема листів письменника до дружини та соратників і друзів, досліджено, в яких нелегких умовах було створено романи «Сад Гетсиманський», «Буйний вітер», віршовану повість «Антон Біда ‑герой труда» та ін. Крім того, вміщено статті, нотатки, дарчі написи та автографи, політичні карикатури, про які мало хто знав. В окремих розділах мовиться про повернення й пошанування творчої спадщини І.Багряного в Україні.

Павло Мовчан: «Книги Івана Багряного, видатного письменника і політика, лауреата Шевченківської премії (посмертно) мають незаперечний успіх у читачів. (Тільки англійською мовою виходили накладом понад 1 млн примірників). Можна не сумніватися, що цей успіх матимуть вони і в наступних поколіннях, складаючи золотий фонд української літератури. А в яких умовах виростав, жив і боровся за незалежність своєї Вітчизни Великий Син України? Ось про це понад двадцять років і пише (скрупульозно вивчаючи документи в архівах, збираючи їх у приватних осіб, зокрема рідних та знайомих письменника в Україні і за кордоном ‑ у ФРН, СІЛА та Канаді) поет, прозаїк, есеїст, перекладач Олександер Шугай. Пошук, публіцистика ‑ не просто його хобі, а покликання. Письменник це робить ґрунтовно, майстерно і переконливо».

Любов Голота: «Про Івана Багряного Олександер Шугай пише давно. Пише багато й цікаво. Його стиль вигідно відрізняється від кабінетних науковців, бо він, поет і прозаїк, озвучує сторінки своїх книг живою мовою, навіть сухі архівні документи під його пером оживають, пульсують енергією. І це захоплює читача».

 

З подання ВУТ «Просвіта» ім.Тараса Шевченка

Коментарі