Офіційний веб-сайт

Василь Герасим’юк «Ґрегіт. Вибране»

Василь Герасим’юк «Ґрегіт. Вибране», Видавничий центр «Просвіта», 2016 р, м. Київ, ISBN 966-01-0320-4 (серія); ISBN 978-617-7201-32-1.

 

Передмова Олега Соловея

 

Анотація

Ця книга ‑ найповніше на сьогодні видання вибраних віршів, поем та циклів поезій Василя Герасим'юка. Перші представлені твори, написані на початку сімдесятих років минулого століття.

«Ґрегіт (гора з кам'яним верхом) ‑ назва і загальна (як ґрунь, кичера), і власна, бо Ґреготів в українських Карпатах небагато. Одного з них Василь Герасим'юк бачив і бачить з вікна батьківської хати у Прокураві. Це для нього метафора. Насамперед ‑ історіософська.

Історіософський характер творчости поета можна було спостерігати ледве не від перших друкованих віршів. Будучи достатньо предметним, цей поет усе-таки тяжіє до візій масштабних або й універсальних. Його історіософія завше була позначена помітним есхатологічним присмаком. Зникаючий світ гуцулів (формалізований у формулі «була така земля») і зникаючий світ як такий, ‑ ось що від самих початків є предметом осмислення та оскарження у творчості Герасим'юка.».

 

Фрагмент зі вступної статті «Гуцули де? Гуцули – далі» Олега Соловея

до видання «Ґрегіт. Вибране» Василя Герасим’юка.