Офіційний веб-сайт

Василенко Василь Якович

 

 

Диригент, поет, народний артист України (з 2009 року), професор.

Шевченківська премія 2014 року разом з М.Курочкою, Л.Стрельцовою, В.Рябеньким, Т.Плехановою за оперу Р.Вагнера «Летючий Голландець» Донецького національного академічного театру опери та балету імені А.Б.Солов’яненка.

Народився 8 грудня 1955 року у с. Медвин Богуславського району Київської області.

Освіта: Львівська державна консерваторія імені М.Лисенка (1986 року).

Життєпис: Працював диригентом Харківського та Донецького оперних театрів, вдосконалював свою майстерність у Москві в Большом театрі у професора Майсурова. З 1994 року В.Василенко ‑ диригент, а з 2001 року ‑ генеральний директор і художній керівник Одеського державного академічного театру опери та балету. Він започаткував Міжнародний фестиваль оперного мистецтва «Золота корона» (1998 року, Одеса). З 2003 року ‑ головний диригент Донецького національного академічного театру опери та балету ім.А.Солов’яненка. З 2015 року ‑ в Національному президентському оркестрі. У 1995-2005 роках під керівництвом В.Я.Василенка колективи Одеського та Донецького оперних театрів гастролювали у США, Канаді, Лівані, Хорватії, Швейцарії, Румунії, Молдові, Великобританії, Німеччині, Іспанії.

Василь Василенко ‑ диригент-постановник більше 30 оперно-балетних вистав.

Представляв мистецтво України на провідних концертних сценах світу, в т.ч. у Королівському Альберт-Холі Лондона. Володар багатьох почесних звань і державних нагород. Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеню. Художній керівник Міжнародного фестивалю оперного мистецтва «Золота Корона».

Також він пише поезію: «Де Рось дзвінка клекоче» (1997 року), «Медвинські сади» (2002 року), «Тотоха» (2009 року).