Офіційний веб-сайт

«Доторкнутися до віршів Ліни Костенко»

Збірку «Бузиновий цар» опубліковано шрифтом Брайля

Книжку підготовлено в межах інклюзивного проєкту «Майбутнє на дотик» благодійного фонду «Школа майбутнього». Його метою є підтримка дітей з важкими порушеннями зору, наповнення їхнього дозвілля цікавими подіями та знайомство зі світом за межами інтернату. Зокрема, завдяки поповненню бібліотечного фонду книжками, виданими шрифтом Брайля.

«Часто, коли передавали книжки, чули, що дітям дуже милозвучні вірші Ліни Костенко. Знаю, що ці вірші є у шкільній програмі, діти їх вивчають і дуже полюбляють», — розповідає Тетяна МОВЧАНЮК, співзасновниця благодійного фонду «Школа майбутнього». Це стало імпульсом для ідеї видання збірки дитячих віршів «Бузиновий цар» Ліни Костенко, що й було реалізовано разом з «СоцІнтел» (підприємство-об’єднання громадян громадської організації інвалідів «Харківський центр реабілітації молодих інвалідів та членів їхніх сімей «Право вибору») в партнерстві з видавництвом «Точка». «Ми дуже хочемо, щоб такі книжки, як у Швеції, були доступні на книжкових полицях, аби їх можна було отримати в будь-якому магазині чи бібліотеці, — зазначає Валентина БУТЕНКО, керівниця ГО «Право вибору». — Діти з важкими порушеннями зору теж полюбляють поезію, пишуть вірші. Ми вважаємо, що ця книжка може стати для них початком власної літературної творчості».

На думку Марії МОРОЗЕНКО, керівниці Київського відділення Української спілки письменників, такі ініціативи мають ставати тим, що готуватиме глобальніші кроки. «Нам, звісно, потрібно, щоб це була потужна програма державного рівня. Але ми повинні вчити чиновників мислити державними масштабами... — вважає Марія Морозенко. — Ми повинні навчити культури. Щоб нині суспільство, яке поступально розвивається, мало справді європейський рівень. А все починається саме з книжки, з класики. Ми повинні розширюватися межі цієї книги, допомагати відкривати світ тим, хто цього дуже потребує. Тому що цим діткам це величезна допомога й підтримка».

Книжки планують передати до закладів, де навчаються діти з важкими порушеннями зору, а також тим дітям, які навчаються вдома. У такий спосіб вони матимуть змогу «доторкнутися до віршів Ліни Костенко» у прямому сенсі цього слова, як вказала співачка Марта Адамчук на презентації книжки. Дехто з дітей, зокрема вихованці спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат №5, уже змогли це здійснити. Усі, хто прийшов на подію, заворожено спостерігали, як ці дітки вдумливо читають — двома руками, рядок за рядком.

 

Автор: Марія ЧАДЮК

Джерело: газета «День», 15 листопада 2019 р.