Офіційний веб-сайт

«Феномен творчості Андрія Чебикіна»

«Феномен творчості Андрія Чебикіна», автор: Ольга Лагутенко, видавництво «Криниця», м. Київ, рік видання: 2016; ISBN 978-966-01-0320 (серія), ISBN 978-966-2434-32-3.

 

Анотація

Книгу присвячено творчості видатного художника, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, професора і ректора Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, дійсного члена і президента Національної академії мистецтв України Андрія Чебикіна. У цьому виданні вперше відтворено цілісно, у класичному форматі хронологічної послідовності, творчий шлях майстра від середини XX ст. до середини 2010-х років, розглянуто феномен його різнобічних мистецьких проявів, широкомасштабної художньої, громадської, культуротворчої діяльності.

Представлення творів майстра значно доповнено маловідомими матеріалами: численними ескізами, етюдами, зарисовками, а також роботами, які раніше не друкувалися, що дозволяє зануритися у творчу лабораторію художника, збагачує оцінку мистецького надбання А.В.Чебикіна у контексті доби, в сучасному розвитку культури України.

Книгу адресовано фахівцям і всім шанувальникам образотворчого мистецтва.

 

Ольга Лагутенко:

«Творчість Андрія Володимировича Чебикіна стала класикою сучасного мистецтва України й гідно презентує культуру нашої держави на світовому рівні. П'ять десятиліть, від першого представлення робіт на всеукраїнській (республіканській) виставці 1966 року й по сьогодні, його графіка посідає чільне місце на визначних мистецьких імпрезах. Маестерія, вишуканість, моцартіанство графіки Чебикіна правили за взірець для покоління художників 1970-2010-х років.

Творчий доробок майстра є обсяговим і різноманітним. Його професійний досвід охоплює всю історію мистецтва і багатоликість мистецтва сучасного, культури різних країн світу, власний досвід. Ця насиченість знанням і проживанням у різних вимірах дивовижним чином збагачує все, що творить майстер. У найлегшому стрімкому малюнку чи майже прозорій у торканнях сепії ми відчуваємо ту «напрацьованість», той магнетизм високої культури, витонченого смаку, що утримує наш погляд, почуття, роздуми.<…>

 

Творча доля Андрія Чебикіна, без сумніву, є взірцем зоряного шляху. Сьогодні він ‑ народний художник України (1992), академік Національної академії мистецтв України (1997), лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2007), лауреат премії Ленінського комсомолу (1977), лауреат премії імені Івана Огієнка (1996), професор (1985), ректор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (1988), президент Національної академії мистецтв України (1997), має почесне звання «Сенатор Європейської академії природознавчих наук» із врученням ордена «Зірка Сенатора» (2009) за значний внесок у мистецтво, науку і культуру».