Офіційний веб-сайт

«Стефан Турчак»

Автор(-и): Володимир Рожок / Розділ: Літературознавство та мистецтвознавство

 

Науково-популярне видання «Стефан Турчак», видавництво «Либідь» (м.Київ), рік видання: 2013, автор: Володимир Рожок.

Висунуто Національною спілкою композиторів України.

 

Книга «Стефан Турчак» Володимира Рожка

 

Науково-популярне видання відомого вченого, педагога, диригента, державного і громадського діяча Рожка В.І. присвячене одному з найвидатніших діячів української культури XX століття ‑ диригенту і педагогу Стефану Турчаку. Автор розкриває унікальну постать музиканта в усій повноті його творчої діяльності. Життєвий і творчий шлях маестро відтворений у вимірі всього музично-театрального процесу України 60-80-х років минулого сторіччя, внаслідок чого книга сприймається як науково-популярний літопис мистецтва того часу. Зокрема, простежуються формування художнього рівня і вплив на репертуар музичних колективів, керованих Стефаном Турчаком, його співпраця з композиторами, наслідком якої стала ціла низка прем’єрних виконань. Книга засвідчує, що саме, завдяки Стефану Турчаку мистецьке життя України поповнилося звучанням багатьох зразків класичної і сучасної музики, а українське виконавське мистецтво набуло визнання у світовому мистецькому просторі. Розкриваючи секрети диригентської майстерності видатного маестро, книга, водночас, відтворює панораму становлення української диригентської, оперної, хорової та вокальної шкіл. Наведений на її сторінках значний ілюстративний матеріал, більшість з якого подається вперше, є своєрідним фотоальбомом, що унаочнює сторінки життєпису і творчості музиканта та його мистецьке оточення. Книга, що розрахована на найширше коло ‑ від мистецтвознавців до тих, хто цікавиться культурою, ‑ набула значний резонанс і користується серед читачів великим попитом.

В.І.Рожок належить до когорти діячів музичної культури України, хто цілеспрямовано і плідно працює на ниві розбудови національного мистецтва держави вже понад 40 років. Вміло поєднуючи яскраві організаторські здібності з талантом науковця‑аналітика, В.І.Рожок на всіх найвідповідальніших постах державної і культурно-мистецької діяльності демонструє високий професіоналізм, уміння відстояти свою ідею, довести її до практичного завершення.

Працюючи в Національній музичній академії України імені П.І.Чайковського двадцять шість років, професор В.І.Рожок багато робить для удосконалення навчально-виховної і науково-дослідної роботи, піднесення рівня професійної підготовки студентів, аспірантів, докторантів.

Обіймаючи посади заступника Міністра культури і мистецтв, а згодом керівника Управління з гуманітарних питань Адміністрації Президента України, В.І.Рожок багато зробив для піднесення іміджу українського мистецтва у світовому співтоваристві. За його безпосередньої участі в Україні були започатковані популярні нині у світі і в нашій державі Міжнародні конкурси юних скрипалів Б.Которовича і юних піаністів В.Крайнєва у Харкові; бандуристів імені Г.Хоткевича; піаністів пам’яті В.Горовиця; балету імені С.Лифаря; національних хорових диригентів і симфонічних диригентів імені С.Турчака.

 

З подання Національної спілки композиторів України

Коментарі