Офіційний веб-сайт

«Сергій Параджанов. Імпресія дотику»

Міжнародну виставку «Сергій Параджанов. Імпресія дотику» презентували у хмельницькому музеї.

Коли закінчується земний шлях Митця, поза часом залишаються тільки його твори. Вони – матеріальні, а їх інтерпретація нами і тими, хто буде після нас – певного роду продовження діалогу з автором у вимірах, які, за словами Лесі Українки, розширюють простори нашої душі...

Міжнародну виставку «Сергій Параджанов. Імпресія дотику» організовано Всеукраїнським проектом «Parajanov-ART». Його метою є популяризація творчості всесвітньо відомого режисера, одного з найвидатніших митців ХХ ст. – Сергія Параджанова й велика надія – заснувати з часом перший музей Параджанова в Україні (хоча такий неформально давно існує в Перевальській зоні, де Маестро був ув’язнений в 70-х роках минулого століття). Виставка приурочена 50-річчю виходу на екрани його фільму «Колір граната». Координатор проекту – голова Вірменського товариства культурних зв’язків AOKS-Україна – Олена Оганесян, куратор «Parajanov-ART» (м.Київ).

«Parajanov-ART» існує понад 10 років. Перша його виставка була створена з нагоди 45-річчя кінострічки «Тіні забутих предків». З того часу проект доповнювався та побував в 68 містах України: Києві, Кам’янці-Подільському, Алчевську та інших.

Основний блок експозиції складають фото з колекцій Михайла Насберга (Швеція), Вінісіо Рохаса (Коста-Ріка), Юрія Мечітова (Грузія). Також до виставки увійшли живописні твори Юрія Новікова (Київ), Сергія Роя (Полтава), колажі Алли Жмайло (Київ), Євгена Асатряна (Єреван), Сурена Параджанова (Київ), твори декоративно-прикладного мистецтва Сейрана Алавердяна (Дніпро) 

Протягом десятиліть спадок легендарного режисера ХХ ст., творця українського поетичного кіно вражає глядачів, стає відкриттям для кожного нового покоління, лишаючись поза часом у своїй вічній актуальності.

Сергій Параджанов творив довкола себе особливий світ імпровізованої краси та гармонії, яка й понині резонує з творчістю молодих художників, поціновувачів таланту Майстра, сприяючи появі нових творів та креативних проектів, подібних «Parajanov-ART».

Представлена експозиція, на думку організаторів, допоможе ближче познайомитись з непересічною постаттю Параджанова та доторкнутись до розгадки його феномену. Цьому сприятиме низка заходів, що відбудуться в рамках проекту, серед яких: презентація фільмів видатного українського кінорежисера Романа Балаяна «Ніч в музеї Параджанова», відновленого фільму «Колір граната», кінострічки Левона Григоряна «Код Параджанова», майстер-класи з мистецтва колажу.

Автор: Марія ФРОЛОВА

Джерело: prostir.museum