Офіційний веб-сайт

«Пам’ятник Борисові Грінченку», «Погруддя Олени Пчілки», «Погруддя Івана Пулюя»

Автор(-и): Микола Обезюк / Розділ: Образотворче мистецтво

 

Твори скульптури: «Пам’ятник Борисові Грінченку» в Києві, «Погруддя Олени Пчілки» у Луцьку і «Погруддя Івана Пулюя» в Івано-Франківську, роки оприлюднення: 2010-2015, автор: скульптор Микола Обезюк.

Висунуто Всеукраїнським товариством «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.

 

Скульптури «Пам’ятник Борисові Грінченку», «Погруддя Олени Пчілки» і «Погруддя Івана Пулюя» Миколи Обезюка

 

Рекомендовані до відзначення пам’ятники у камені та бронзі видатним постатям України несуть у собі яскраву образність та високе мистецтво, де простежується талант автора.

 

Дивує тонке відчуття скульптором матеріалу, єдність форми і змісту цих творів, тонка пластична передача митцем внутрішніх станів образів українських діячів, навіть часу тих епох.

 

Хочу зацитувати свідчення учасника двох відкриттів згаданих пам’ятників у Луцьку та Києві митця Миколи Дьоміна у статті «Монументальна скульптура Миколи Обезюка», вміщеній у газеті «Культура і життя»: «...як тільки упали з пам’ятників покриття, в усіх присутніх спонтанно вирвалися вигуки захоплення художніми образами: «Яка ж красуня Олена Пчілка!..» або «Яке благородне обличчя у Бориса Грінченка!..».

 

Продовжуючи цитування у цьому виданні: «Творчість Миколи Обезюка є яскравим прикладом поцінування національних художніх традицій та утвердження національної ідеї в нашій державі».

 

Пам’ятник-погруддя Івану Пулюю був відкритий 21 вересня 2015 року в Івано-Франківську. Відкриття цього пам’ятника засвідчує творче кредо скульптора, звернення до тем, що утверджують є суспільній свідомості замовчувані чи забуті пласти нашої історії та засади патріотизму українців.

 

В усій творчості М.Обезюка простежується звернення до художнього вирішення образів діячів науки і культури, літератури і мистецтва й українських державотворців.

 

З подання ВУТ «Просвіта» ім.Тараса Шевченка

Скульптор Микола Обезюк
Скульптор Микола Обезюк
Пам'ятник Борису Грінченку у Києві
Пам'ятник Борису Грінченку у Києві
Погруддя Олени Пчілки у Луцьку
Погруддя Олени Пчілки у Луцьку
Погруддя Івана Пулюя в Івано-Франківську
Погруддя Івана Пулюя в Івано-Франківську
Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA