Офіційний веб-сайт

«Діти колонії», «Рабів на бал не запрошують»

Автор(-и): Олег Чорногуз / Розділ: Література

Книги «Діти колонії», «Рабів на бал не запрошують», автор Олег Чорногуз, видавництва: «Рута» (м.Житомир), «КИТ» (м.Київ), рік видання: 2014.

Висунуто колективом Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім.К.А.Тімірязєва.

 

Книги «Діти колонії» та «Рабів на бал не запрошують» Олега Чорногуза

 

Колектив Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім.К.А.Тімірязєва на своїх загальних зборах виявив одностайну підтримку висунення книг Олега Чорногуза «Діти колонії» та «Рабів на бал не запрошують» на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Виступаючі на зборах дали високу оцінку публіцистиці Олега Чорногуза. Зокрема Морозова Н.І., директор бібліотеки, заслужений працівник культури України зазначила, що Олег Чорногуз – відомий український письменник, наш земляк, людина, обдарована великим талантом. Прочитавши його публіцистичні есеї з книг «Діти колонії» та «Рабів на бал не запрошують», стає зрозумілим, що він – геній, який досі заслужено не оцінений в Україні.

Куцевол О.М., доктор педагогічних наук, професор, завкафедри методики філологічних дисциплін і стилістики української мови ВДПУ ім.М.Коцюбинського, член Вченої ради ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва зауважила, що Олег Чорногуз насправді у нашій літературі, як слід, і досі не оцінений. Хоча відомі статті про його творчість та рецензії на твори письменника. Важко віднайти в українській літературі сатирика такого ґатунку та з таким творчим багажем – десяток сатиричних романів, гостра публіцистика з іронією, гротеском, сарказмом.

Сеник Л.Б., заступник директора ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва з основної діяльності наголосила, що у книзі публіцистики Олега Чорногуза «Рабів на бал не запрошують» висвітлено найтрагічніші моменти життя українського народу. Автор розкриває ментальність двох різних народів, яких Росія вважає одним. Але найбільше приділяється уваги походженню українців, їхній національній гордості та особливій історичній ролі поміж усіх слов’янських народів.

Слотюк Г.М., заступник директора бібліотеки з наукової роботи та інформатизації відзначила, що в книгах Олег Чорногуз виступає не лише як публіцист, сатирик, але як вчений, як історик, як діагностик моралі суспільства. Публіцистика автора пробуджує і гуртує українську націю, розширює коло українських патріотів.

 

З подання Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім.К.А.Тімірязєва.

Коментарі

Назаренко Володимир Федорович (гість)Пт.Лютий 2017 - 20 -23

Твори Олега Федоровича Чорногуза безперервно (без вихідних і свят – ба, навіть без лікарняних «бюлетенів» і без «ротації») працюють уже понад 50 років – у ХХ –ХХІ століттях. Хоч, точніше буде сказати – не працюють, а воюють. Адже їхній творець-батько пускає їх у світ, спорядивши найдошкульнішою зброєю – сатирою й гумором – сміхом.
В одних – добропорядних громадян, патріотів України – вони викликають щирий сміх, а в інших – манкуртів і заброд – «зубовний скрегіт».
Справжні українці сприймають кожен твір письменника з повагою й щирою вдячністю, як своїм відважним захисникам від кривдників – отих, що «в сім’ї не без виродка». Адже вся творчість Своїми творами-воїнами Олега Чорногуза – безкомпромісна боротьба зі злочинцями, яких співвітчизниками, а тим більше громадянами й називати не гоже. Ці моральні покручі – підступні хижі злодії – зажерливі нахаби, лакузи й христопродавці кожен твір видатного письменника й громадського діяча сприймають з лютою ненавистю й тваринним страхом. Бо кожне слово розвінчує їхнє злочинне єство.
Книги «Діти колонії» та «Рабів на бал не запрошують» Олега Чорногуза, звичайно ж, заслуговують на найвищу літературну відзнаку – Національну премію імені Тараса Григоровича Шевченка.

Як одному з майданівців та співорганізатору роботи сцени, на якій постійно були Євген Нищук та Русланочка, мені випала честь побувати на інавгурації Президента України Петра Порошенка. З Олегом Чорногузом я познайомився на Майдані. Він під час Революції Гідності писав для майданівців листівки, а на замовлення Левка Лук'яненка – маніфести і статті. На інавгурації, побачивши Олега Чорногуза в колі його побратимів Юрія Мушкетика і Юрія Щербака, я підійшов до них і почув цікаву розмову. Виявилося, що напередодні в газеті „День” з’явилася стаття Олега Чорногуза , здається, „Київ не чує...”. Йшлося про Донбас. Саме про цю іронічну статтю і вів діалог Юрій Щербак з Олегом Чорногузом.
- " Олеже, я тобі скажу ... так, як пишеш ти, у нас ніхто не пише. Твоя непідробна іронія ,твоя легкість, твоя делікатність, інтелігентність стилю непідробні. А в кінцевій меті — вбивчий сарказм. Я прочитав твою статтю в газеті ”День” з величезною насолодою. Сказати чудова стаття не сказати нічого. У нас у такому іронічно-інтелігентному стилі ніхто не пише. Принаймні я так ніколи б не написав(у доброму розумінні цих слів)"

Ці слова я майже дослівно запам’ятав. Можливо, вони були сказані під час інавгурації дещо піднесено, але щиро. І сьогодні дізнавшись, що Олег Чорногуз висувається на Шевченківську премію, мені так хочеться нагадати голові Комітету пану Щербаку його ж слова, сказані в присутності Юрія Мушкетика і моєї скромної студентської особи.

P.S. Ці книги забов'язаний прочитати та мати на книжковій полиці кожен УКРАЇНЕЦЬ. А для гумору та покращення настрою — вічного "Аристократа з Варнярки".
Цінуйте та шануйте класиків, доки вони живі.

З повагою, Іван Войцехівський

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA