Офіційний веб-сайт

«Героїчне минуле: Від Святослава до Небесної сотні»

Автор(-и): Дмитро Ломачук / Розділ: Кінематографія

Багатосерійний документальний фільм «Героїчне минуле: Від Святослава до Небесної сотні», об’єднання кінематографістів «Кіно-Логос», рік оприлюднення: 2016, автор-режисер: Дмитро Ломачук.

Висунуто Всеукраїнським товариством «Просвіта» ім.Тараса Шевченка.

 

Багатосерійний документальний фільм «Героїчне минуле: Від Святослава до Небесної сотні» Дмитра Ломачука

 

Дмитро Ломачук ‑ відомий український кінорежисер, сценарист. Він автор сценарію, режисер та генеральний продюсер науково-публіцистичного телесеріалу «ЛОГОС» в якому у популярній документально-художній формі розповідається про виникнення мови, культури, писемності українців від Трипільської доби до сьогодення. «Логос» цікавий у першу чергу тим, що автор зосереджує нашу увагу на історії праукраїнців (Трипілля, Аратта). На сьогоднішній день ця тема у нас надзвичайно мало вивчена. Крім того, багато наших істориків ідуть у фарватері іще радянських історичних догм. У той же час уже багато європейських учених стверджують про те, що колиска землеробської цивілізації зародилася саме на теренах сучасної України! Вишукана українська мова, глибокі філософські роздуми щодо нашого походження, національної ідентичності, майстерний відеоряд, грамотна динаміка подачі... Доступність для перегляду! З початку роботи над серіалом і до сьогодні вже створено 80 серій. Всі його роботи користуються великою популярністю серед глядачів телеканалів «Центральний канал», «Культура», РАДА та інших. Вони неодноразово отримували головні призові нагороди на Міжнародних фестивалях у Молдові, Іспанії, Гран-Прі фестивалів документального кіно у Клівленді, Баффало, Чікаго (США).

Документальний багатосерійний фільм «Героїчне минуле: Від Святослава до Небесної Сотні» ‑ це нариси-портрети, в яких висвітлюються ключові події багатовікового українського героїзму, виявленого знаковими історичними постатями нашого народу. Тут ідеться не тільки про наше ратне минуле, без усвідомлення якого, як відомо, нема сподівання на світлу майбутність, а передусім вічні уроки безпомилкового вибору мети, типові приклади виняткової боротьби за перспективу, і особливо тоді, коли точиться битва не на життя, а на смерть. Бо підступного ворога не подолати самою лише зброєю, якщо державницька думка не оволодіє нацією і не сформується у монолітне переконання вищої вартості ‑незламний дух волелюбства, прагнення соборної незалежності, освяченої довгими віками постійної боротьби за місце під сонцем для окраденої ворогами матері-Вітчизни. Тематично всі фільми об'єднані спільною концепцією –любов’ю кожного героя до рідної землі, його незламною вірністю батьківщині та глибокою вірою в незнищенну силу рідного народу. А стилістично ‑ споріднені характерними ознаками зовнішнього оформлення (загальні титри, спільний дикторський голос та оригінальна музика). Драматургію кожного фільму (внутрішній конфлікт) знаходимо в найсуттєвіших фактах історичної боротьби героя, а зовнішній прийом екранної організації матеріалу так само беремо лише з історичного фактажу, нічого не вигадуючи поза його межами. Останнє ж ґрунтовно обумовлюється режисерським пошуком органічного зчеплення епізодів, аби історична правда була не тільки зрозумілою, але й захоплюючою для людського загалу.

Зараз, коли настав ключовий момент існування українців, як нації (бо на східному кордоні вирішується наша доля) ми повинні, нарешті, добре завчити уроки історії. Наші люди, подекуди затуркані нинішньою російською пропагандою, не завжди можуть вірно орієнтуватися у сьогоденні. Теж саме трапляється, коли мова заходить і про нашу історію, яку впродовж віків паплюжили і перекручували придворні літописці, переписуючи її на свій смак і розсуд, та на потребу російській короні.

«Той, хто не пам’ятає свого минулого, приречений на те, щоб пережити його знову». Ці слова американського філософа, поета і есеїста Дж. Сантаяни зараз актуальні для нашого суспільства, як ніколи.

Дмитро Ломачук бере активну участь і в громадському житті. Він є членом Комісії з питань культури та мистецької освіти Громадської Ради Міністерства культури України, членом Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів Державного агентства України з питань кіно. Голова правління ГО «Об’єднання кінематографістів «КІНО-ЛОГОС», член Правління ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.

Беручи до уваги вагомий вклад Дмитра Ломачука в українське кіномистецтво, Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Тараса Шевченка представляє багатосерійний документальний фільм «Героїчне минуле: Від Святослава до Небесної Сотні» режисера Ломачука Дмитра Федоровича на здобуття Національної премії ім. Тараса Шевченка.

 

З подання ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Коментарі