Офіційний веб-сайт

«АТО - Ангели тебе оберігають»

Автор(-и): Ігор Кирильчатенко / Розділ: Театральне мистецтво

Театралізований патріотичний концерт «АТО ‑ Ангели тебе оберігають», автор Ігор Кирильчатенко.

Висунуто Громадською організацією «Об’єднання українського народу «Дух нації».

 

Театралізований патріотичний концерт «АТО ‑ Ангели тебе оберігають» Ігоря Кирильчатенка

 

Прем’єра театралізованого патріотичного концерту «АТО ‑ Ангели тебе оберігають»відбулася на сцені Дніпропетровського академічного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка. Документальна точність відображення подій стала однією з головних рис концерту-вистави на героїко-патріотичну тему, з особливою повнотою відображення у сценічному творі трупи, у якій працюють справжні патріоти України та небайдужі до подій сучасності митці. Автор ідеї та режисер-ветеран АТО – Ігор Крильчатенко, використав різні історичні та сучасні документи і відеоматеріали, промови і вислови наших сучасників-героїв АТО та жителів України. Автор та виконавці дніпровської вистави висунули на першу лінію масштабні батальні епізоди. І сольні номери, і дуети, і ансамблі уособлюють неземний дух народу України – солдатів, мирне населення, жінок та дівчат. Ведучі концерту-вистави Ігор Кирильчатенко та Вероніка Голованьова, виконавці музичних номерів – Олександр Пасека, Яна Григоришина, Аліна Чорнодуб, Тетяна Лоза, Володимир Бабич, Кирило Чернявський, балетна трупа активно коментують події, які стрімко розгортаються на сцені, беруть участь у них, створюючи могутній ораторіальний пласт дійства, жанр якого можна визначити, як «військові фрески про новітню Україну».

Два головні герої цієї багатопланової вистави – народ і Україна, нерозривно з’єднані спільними думками, почуттями, ідеями, прагненнями і діями. Утвердження цієї непорушної єдності, розкриття історичної величі та могутньої перетворюючої сили Революції Гідності та АТО – головне «надзавдання» поліфонічного режисерського рішення, постановочна структура якого є насиченою численними літературними фрагментами, віршами, піснями, пластичними замальовками, відеорядом, вихопленими з сучасного життя деталями, виразними постатями багатьох персонажів. Саме лаконічні, монолітні, наповнені внутрішньою енергією мізансцени знайшов І.Крильчатенко для образу незламної України. «Розповідаючи» про незабутні дні та ночі нашого сучасного життя, постановник майстерно розвинув принцип внутрішньої контрастності сценічних картин-фресок, кожна з яких відтворює певну грань конкретних історичних подій. Ідейним та емоційним центром є також образ Матері загиблого солдата, глибоко та зворушливо створених заслуженою артисткою України Оксаною Петровською.

Підпорядкований трагічно-напружений настроям сюжету, сценічний темпоритм концерту-вистави захоплює стрімкістю подій. Широко використовуючи здобутки драматичного театру, відео (художник, заслужений працівник культури – Володимир Бобров), сценічний колектив сміливо переосмислює їх з природою музичного мистецтва. Творча енергетика театралізованого патріотичного концерту «АТО ‑ Ангели тебе оберігають», виконує функцію національно-патріотичного виховання людей та привертає увагу до буденних подій на Сході України тих, хто ще живе за приказкою «Моя хата з краю»…

 

З подання Громадської організації «Об’єднання українського народу «Дух нації»

Коментарі