Офіційний веб-сайт

«АТО - Ангели тебе оберігають»

Автор(-и): Ігор Кирильчатенко / Розділ: Театральне мистецтво

Театралізований патріотичний концерт «АТО ‑ Ангели тебе оберігають», автор Ігор Кирильчатенко.

Висунуто Громадською організацією «Об’єднання українського народу «Дух нації».

 

Театралізований патріотичний концерт «АТО ‑ Ангели тебе оберігають» Ігоря Кирильчатенка

 

Прем’єра театралізованого патріотичного концерту «АТО ‑ Ангели тебе оберігають»відбулася на сцені Дніпропетровського академічного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка. Документальна точність відображення подій стала однією з головних рис концерту-вистави на героїко-патріотичну тему, з особливою повнотою відображення у сценічному творі трупи, у якій працюють справжні патріоти України та небайдужі до подій сучасності митці. Автор ідеї та режисер-ветеран АТО – Ігор Крильчатенко, використав різні історичні та сучасні документи і відеоматеріали, промови і вислови наших сучасників-героїв АТО та жителів України. Автор та виконавці дніпровської вистави висунули на першу лінію масштабні батальні епізоди. І сольні номери, і дуети, і ансамблі уособлюють неземний дух народу України – солдатів, мирне населення, жінок та дівчат. Ведучі концерту-вистави Ігор Кирильчатенко та Вероніка Голованьова, виконавці музичних номерів – Олександр Пасека, Яна Григоришина, Аліна Чорнодуб, Тетяна Лоза, Володимир Бабич, Кирило Чернявський, балетна трупа активно коментують події, які стрімко розгортаються на сцені, беруть участь у них, створюючи могутній ораторіальний пласт дійства, жанр якого можна визначити, як «військові фрески про новітню Україну».

Два головні герої цієї багатопланової вистави – народ і Україна, нерозривно з’єднані спільними думками, почуттями, ідеями, прагненнями і діями. Утвердження цієї непорушної єдності, розкриття історичної величі та могутньої перетворюючої сили Революції Гідності та АТО – головне «надзавдання» поліфонічного режисерського рішення, постановочна структура якого є насиченою численними літературними фрагментами, віршами, піснями, пластичними замальовками, відеорядом, вихопленими з сучасного життя деталями, виразними постатями багатьох персонажів. Саме лаконічні, монолітні, наповнені внутрішньою енергією мізансцени знайшов І.Крильчатенко для образу незламної України. «Розповідаючи» про незабутні дні та ночі нашого сучасного життя, постановник майстерно розвинув принцип внутрішньої контрастності сценічних картин-фресок, кожна з яких відтворює певну грань конкретних історичних подій. Ідейним та емоційним центром є також образ Матері загиблого солдата, глибоко та зворушливо створених заслуженою артисткою України Оксаною Петровською.

Підпорядкований трагічно-напружений настроям сюжету, сценічний темпоритм концерту-вистави захоплює стрімкістю подій. Широко використовуючи здобутки драматичного театру, відео (художник, заслужений працівник культури – Володимир Бобров), сценічний колектив сміливо переосмислює їх з природою музичного мистецтва. Творча енергетика театралізованого патріотичного концерту «АТО ‑ Ангели тебе оберігають», виконує функцію національно-патріотичного виховання людей та привертає увагу до буденних подій на Сході України тих, хто ще живе за приказкою «Моя хата з краю»…

 

З подання Громадської організації «Об’єднання українського народу «Дух нації»

Коментарі

Здравствуйте! Летом была на этом концерте, понравился подбор песен, и очень трогательное выступление Оксаны Петровской в образе матери погибшего солдата.

25.01.2017 № 3
Директору Дніпропетровського
академічного українського
музично-драматичного театру
ім. Т. Г. Шевченка
Петровській О. І.

Шановна Оксано Іванівно!

Від імені духовенства і віруючих Дніпропетровської єпархії УПЦ КП та від себе особисто висловлюю Вам щиру подяку за патріотичне виховання молоді та дорослих, яке проводить під Вашим керівництвом колектив Дніпропетровського академічного українського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка у своїх виставах та творах.
Хочу висловити особливу подяку автору сценарію, режисеру та ведучому театралізованого патріотичного концерту АТО “Ангели тебе оберігають”, учаснику АТО, Ігорю Кирильчатенку. Тут дійсно відображено і передано реальність війни, яку сьогодні переживає Україна. Тут і любов до України, дух, сміливість і жертовність українського бійця, прояв любові до ближнього: “Немає більшої любові, коли хто душу віддасть за друзів своїх” Ів.15:13; реальність сьогодення і біль матері, яка зустрічає свого сина з війни в домовині; миролюбність українців та святий обов'язок захищати свою землю від ворога. Саме такі театральні концерти та вистави, які відбуваються в українському театрі, виховують і формують дух українця, дух нації.
Такі концерти люди мають можливість побачити не тільки в Театрі, але й за його межами. Неодноразово Театр виїжджав з концертною програмою в зону АТО, щоб підтримати морально людей, які в особливо важких умовах переживають війну.
Переконаний, що такі театралізовані концерти потрібно частіше показувати для дітей, молоді та дорослих, щоб стати непереможною українською нацією.
Бажаю Вам і колективу творчої наснаги та Божого благословення !

З повагою,

Керуючий Дніпропетровської єпархії
Української Православної Церкви
Київського Патріархату
єпископ Симеон

Зворушлива і прекрасна вистава, гра акторів просто надзвичайна!!!

Дуже и дуже зворушливо! Всім наполягаю подивитись! Краще за цього в житті я мабуть і не бачив!!!
Слава Україні!

Ігор Кирильчатенко - Актор, Патріот і Воїн. Чудове поєднання для справжнього чоловіка. Хто ще з представників Дніпропетровської Богеми змінив акторську маску на автомат? Хто ще з представників культури відчув себе не тільки на сцені, але і на полі бою? Хто був поранений, контужений, нагороджений? У якому ще театрі України можна побачити виставу, присвячену АТО? Тільки в Дніпрі! Тільки в театрі ім. Тараса Шевченка! Ігор Кирильчатенко вартий більше, ніж хто небудь. Він особистість,він актор з великим серцем. Гідний премії! = Письменник, лауреат міжнародної літературної премії "За мир і гуманізм" Артур Балаєв.

Дуже необхідний проект.Сам був неодноразовим свідком позитивного впливу цього спектаклю і не тільки в Дніпрі,а і в зоні АТО-Красногорівці.

Вистава супер!!!Особливо вражає гра директора Оксани Іванівни Петровської

Вистава якнайточніше охоплює найбільш хвилюючу і злободенну тему для мільйонів українців наших днів - Війну-АТО... Розшифровка АТО, як Ангели Тебе Оберігають - екстраординарна... Мені особисто та моїм побратимам, знайомим, колегам довелось відчути це у останні 3 роки безліч разів. Хотілось би, щоби Артиста (позивний Ігоря Кирильчатенка) преміювали, бо він гідний спадкоємець таланту Тараса Шевченка і достойний стати Лауреатом Національної премії України ім. Тараса Шевченка. Слава Україні! Слава Ісусу Христу!

Дана вистава є яскравим прикладом сучасності класичної творчості, яка відібражає нинішні актуальні події, що є важливим етапом в історії України.
Драматичність сюжету захоплює та залишає свій відбиток у недрах душі та розуму.
Це чудовий концерт, який я рекомендую побачити кожному.

Очень сильно! Всем советую!

Дійсно вражаючий, патріотичний і душевний захід. Велика вдячність автору і всьому колективу акторів! Сучасно і проникливо.

Очень хорошая постановка! Концерт тяжелый, очень. Но он потерял свою изюминку после того как Игорь Кирильчатенко вступил в сговор с управлением образования города и начал туда принудительно сгонять школьников за деньги, чтоб заработать деньги. Это не есть правильно и совсем не патриотично.

Дуже сподобалась постанова.Пане Iгорю, вдячна Вам i колективу за цю роботу. Я була приемно вражена тим, що Вам вдалося торкнутися до кожного серця в залi. Мене приемно здивувала реакцiя молодi,- сидiли, затамувавши подих i зiсльозами в очах. Вдячна Вам за вашу роботу та за те, до повернулися живим!!!! Слава Украiнi!

Чудовий і надзвичайно необхідний захід. Дякую!

Гідні відзнаки.Сам є свідком впливу цього втивору мистецтва і чудової гри трупи цього славетного театру.

Спектакль берет за душу и неотпускает ещё несколько дней. Воспоминания, картинка за картинкой, мин за мигом пробегают перед глазами.
Спектакль необходимо показывать детям - они должны знать, показывать чиновникам - они должны ценить и понимать.

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA