Офіційний веб-сайт

Відповісти на коментар

Лист підтримки

 

Науковці та педагоги Національного центру «Мала академія наук України» підтримують кандидатуру народного артиста України Тараса Компаніченка на здобуття Національної премії України 2017 року в номінації «Музичне мистецтво».

Ми поціновуємо Тараса Компаніченка як фахового педагога-мистецтвознавця та висококласного виконавця пісень, але передусім ми хотіли б відзначити його як талановитого композитора-реконструктора героїчного пісенного епосу Княжої та Козацької доби. В його творчості давня українська пісенно-музична традиція ніби заново оживає і, долаючи багатосотлітню відстань, починає говорити естетично вишуканою, морально чистою і дохідливою мовою до нашого сучасника.

Тарас Компаніченко зробив те, що рідко кому вдається, - він зумів повернути до реального масового вжитку давню національну пісенну традицію; його пісні сьогодні популярні як серед дорослого населення України, так і серед молоді.

Працюючи в Малій академії наук України, Тарас Компаніченко провів сотні концертів-лекторіїв з дитячою і молодіжною аудиторією з усіх країв нашої Батьківщини. Ми бачили, як діти, що ніколи не цікавилися народною творчістю, раптом під впливом виступів нашого номінанта (і створеного ним унікального художнього колективу «Хорея козацька») із захопленням починали цікавитись нею, прагнучи долучитись до її цілющих джерел.

Звісно, що до творчого доробку Тараса Компаніченка входять пісні інших історичних епох України, особливо це стосується періоду визвольних змагань ХХ-го століття. Він є одним із кращих популяризаторів творчості поетів-шістдесятників, зокрема, Василя Симоненка, Ліни Костенко та Євгена Сверстюка. Особливо хочемо віддати належне йому за талановите розкриття і популяризацію надскладної поезії Василя Стуса.

Варто нагадати і про виховну, патріотичну та волонтерську діяльність Тараса Компаніченка, який разом із художнім колективом «Хорея Козацька» постійно відвідує із благодійними концертами українських воїнів, що захищають сьогодні нас на Східному фронті від російських агресорів, а також поранених бійців у військових шпиталях - надаючи їм посильну моральну підтримку.

За дорученням колективу Національного центру «Мала академія наук України висловлюємо нашу підтримку ініціативі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України про присудження Тарасу Компаніченку Національної премії України імені Тараса Шевченка у номінації «Музичне мистецтво».

 

Колектив Національного центру «Мала академія наук України»

Відповісти

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA